30. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi başladı

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği(PERYÖN) İnsan Yönetimi Kongresi’nin açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katılımı ile gerçekleşti.

Videolu Haber - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği(PERYÖN) İnsan Yönetimi Kongresi’nin açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katılımı ile gerçekleşti.

 

 

Cemal Reşit Rey’de “Shaping the Future -Geleceği Şekillendir” teması, “Merak, Strateji ve Teknoloji” mottosu ile 5-6 Ekim’de yerli ve yabancı konuşmacıların ağırlandığı kongrenin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katılımı ile gerçekleşti.

PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven açılış konuşmasında “İnsan yönetimini dikkate almayan hiçbir strateji sürdürülebilir finansal başarı getirmeyecek.” dedi.

Şirketlerin iş sürdürülebilirliği için insan yönetiminin ne kadar önemli olduğunu anladığını belirten Çelebiöven, “Bugün insan yönetimi alanında yıllardır iş dünyası hazır olmalı dediğimiz konuları tartışıyoruz. Devam eden belirsizlik ve kriz ortamında bunu dikkate almayan hiçbir strateji sürdürülebilir finansal başarı getirmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Çelebiöven, 2 gün sürecek kongrede insan yönetimi konusunu en tepeden en aşağıya kadar tüm ayrıntıları ile ele alacaklarına dikkati çekerek, “PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’ni merak, strateji ve teknoloji odağında geleceği şekillendireceğimiz dünya çapında bir yolculuk olarak tasarladık. Bu alandaki dönüşümü en iyi şekilde yönetmek isteyen iş dünyası için stratejik yol haritaları ortaya koyacağız.” diye konuştu.

YenidenBiz Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Yeşildere, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ile gerçekleştirdiği Yeni Anlayış Yeni Gelecek oturumunda TÜSİAD ile birlikte Cumhuriyet’in 100’üncü yılında bin kadının iş hayatına dönüşünü sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

 Özlem Yeşildere ve Orhan Turan proje ile ilgili ülkemizde 500 bin üniversite mezunu işsiz kadın olduğunu, gelecek sene bin kadını işe döndürebilmek için emek verdiklerini açıkladı.

Yeşildere ve Turan ”Çağrımızı insan kaynakları yöneticileri ile de burada paylaşıyoruz” dedi. Projenin YenidenBiz, PERYÖN ve TÜSİAD’ın farklı rollerinden faydalanarak hayata geçirilmesinin planlandığı belirtildi.

“Daha iyi bir dünya yaratmak”

Thinkers50 tarafından yaşayan en etkili 20 iş düşünürden biri seçilen, iş dünyasının yakından takip ettiği dünyaca ünlü Global Değişim Gurusu ve Fütürist Dr. Patrick Dixon QNB Finansbank sponsorluğunda gerçekleştirdiği “Güvenilir Liderlerin Değeri ve Hemen Her Şeyin Geleceği” adlı oturumunda, bütün liderlik, pazarlama, yönetim ve motivasyonların ortak noktasının “daha iyi bir dünya yaratmak” olduğunu söyledi. Dixon, “Bu olmadan insan yönetiminde, insan kaynağında bir değişiklik yapılamaz.” dedi.

Dixon, kongre katılımcılarına, “İK olarak geleceğin ne olduğunu biliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, görmek. Bu kadar kolay. Küçük şeyler büyük farklar yaratır” diyerek konuşmasında, inanç ve tutkunun öneminden de bahsederek şunları söyledi:

“Tutku, başarı getirir. İnsanların sahip olduğu tutkularla bağlantı kurarsanız, siz nereye giderseniz onlar da sizinle gelir. Hayat, inanmadığınız şeyleri yapmak için çok kısa”.

Canada Vancouver'dan online olarak kongreye katılan Dünya İnsan Yönetimi Dernekleri Federasyonu Başkanı Anthony Ariganello ise “Burada bir arada olmamızın nedeni gelecekte iş hayatının nasıl olacağını anlamak. İş hayatında geriye dönüşün olmayacağı kesin. Geleceğin iş yerlerini inşa etme konusunda tüm profesyonellerin büyük sorumluluğu var.” dedi.

İnsan Kaynakları, Yetenek ve WorkTech trendleri konularında araştırmacı, analist, influencer ve yazar olarak bilinen Mervyn Dinnen, Wellbees sponsorluğunda gerçekleşletireceği Dijital Talent oturumunda ilham veren konuşmasıyla 6 Ekim’de izleyicilerle buluşacağı belirtildi.

Kongre kapsamında sahne alacak konuşmalar şöyle:

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cebrail Taşkın, Evrim Kuran Danışmanlık Kurucusu ve Universum Türkiye Lideri Evrim Kuran, Psikiyatr, Yazar ve Terapi İstanbul’un Kurusu Dr. Gülcan Özer, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve YetGen Kurucusu Prof. Dr. Erhan Erkut, Expertera ve Future of Work Türkiye Kurucusu Alp Sezginsoy, LeadFit’in Yaratıcısı Gözde Berber Özbalaban, Genel Energy CHRO’su, EAPM ve WFPMA Yönetim Kurulu Üyesi Berna Öztınaz, Capital & Ekonomist Proje Müdürü ve CEO Talk Yazarı Selçuk Ergenç,  HumanGroup Kurucu Ortağı Gaye Özcan, Prof. Dr. Emrah Safa Gürkan ve Yazar Yalın Alpay.

Kongre boyunca 30. yıla özel kapanış oturumlarında Komedyen Mesut Süre ve Anlatan Adam da katılımcılarla buluşacak.

İlk kez HR TECH oturumları yapılacak

Kongrede, sürdürülebilir ve ergonomik profesyonel ortamın nasıl yaratılacağı, giderek daha çeşitli bir iş gücüne hitap eden ve işbirlikçi kültürü besleyen iş ortamının nasıl oluşturulabileceği, en son teknolojiyi entegre edebilecek kadar esnek ancak insan odaklı olmaya devam eden bir çalışma alanının nasıl planlanacağı merak, strateji ve teknoloji etrafında yüz yüze konuşulacak.

İnsan yönetiminin gelecekteki odağı, yeni ilgi alanları ve trendlerin gündeme alındığı kongrede bu yıl İK Teknolojileri alanındaki son gelişmelerin paylaşıldığı HR TECH oturumları da ilk kez düzenleniyor. HR TECH fuar alanı da kongre içinde yer alıyor.

Hibya Haber Ajansı

 

Video linkleri 

https://www.youtube.com/watch?v=_dTgodomQj0 (You Tube)

https://we.tl/t-cApCrW9ns6  ( Yüksek Çözürnürlük )