4 bin gencin iyilikte yarıştığı "İyilik Şampiyonası" tamamlandı

Tuzla Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle İstanbul etabında gerçekleştirdiği İyilik Şampiyonası’nda ödül kazanan takımlar açıklandı.

İyilik Şampiyonası kapsamında,  4 bin lise ve üniversite öğrencisi genç, kurdukları bin takım ile 11 farklı görevde yarıştı. 

Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Lise ve Üniversite kategorilerinde dereceye giren öğrenciler ödüllerini Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın elinden aldı.

Şampiyonanın İstanbul ayağı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla Ankara’da gerçekleşen basın toplantısıyla duyurulmuştu. 

Başkanı Yazıcı’nın her hafta sosyal medya üzerinden duyurduğu hadi gülümse, gülümseten kutu, kitap toplama, en sevdiğini paylaş gibi görevleri yerine getirerek en çok puanı toplayan takımlar, büyük ödüllerin sahibi oldu.

"Gençler, tüm dünyada iyiliği yaygınlaştırmak için yarıştı“

Başkan Yazıcı, "4 bin gencimizin bin takım kurarak yarıştığı İyilik Şampiyonasını ödül töreni ile birlikte taçlandırdık. İyilik Şampiyonası her ne kadar yarışmada olsa tam bir bir sosyal sorumluluk projesiydi. İyilik gibi çok evrensel bir kavramı topluma yaymak, gençler arasında iyiliği daha bulaşıcı hale getirmek için gayret ediyoruz diye başlamıştık. Şampiyonaya katılan tüm gençlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Hem medeniyetimiz adına hem de evrensel değerlerle, tüm dünyaya iyiliği yaygınlaştırmak gibi güzel bir kulvarda yarıştı gençler. Onlarla gurur duyuyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

Gençler şampiyona boyunca iyilik biriktirdi

İyilik Şampiyonası’nın lise kategorisinde birinci olan takımda bulunan 16 yaşındaki Bengi Su,” Yarışmaya sosyal medyadan görerek katıldık. Lise öğrencilerine yurt dışına çıkma fırsatı verdiğini gördük. İlgimizi çekti. Görevlere baktığımız zaman insanlarla sürekli iletişim halinde olmamız gibi görevleri gördüğümüzde çok heyecanlandık. Yarışma esnasında bu görevleri yaptığımız zaman çok güzel anılar biriktirdik” ifadelerini kullandı.

Lal Er ise,” Birinci olduğumuz için çok mutluyuz. Çok eğlendik. İyilik Şampiyonası, 20 sene içerisinde Türkiye’nin en büyük faaliyetlerinden birisi olacak. Biz bunun ilkinin birincisiyiz. Bu yüzden ekstra mutluyuz.​” dedi.

Hibya Haber Ajansı