ABB, özel gereksinimli çocuklara ve ailelerine etkinlik düzenledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) BelPa Genel Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Önce Mola Evleri’nden ve Engelli Hizmet Merkezlerinden hizmet alan aileler ve çocukları Anıtkabir’i ziyaret etti. Ardından da çocuklar BelPa Gazi Park Tesisi’nde özel olarak hazırlanan etkinlikte danslar ederek palyaço gösterileriyle doyasıya eğlendi.

BelPa Genel Müdürlüğü, Mola Evleri ve Engelli Hizmet Merkezlerinin faaliyetlerinden yararlanan özel gereksinimli çocukları ve ailelerini gerçekleştirdiği kutlama ile farkındalık programında bir araya getirdi.

Önce Anıtkabir ziyareti sonra Gazi Park'ta etkinlik

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte özel gereksinimli çocuklar ve aileleri önce Anıtkabir’i ziyaret etti. Ardından ise Gazi Park BelPa Tesisleri’nde hazırlanan eğlence programında  çocuklar aileleri ile öğlen yemeği yerken, müzik eşliğinde dans ederek palyaço gösterilerini izledi. Büyük bir sevinç ve heyecan ile kendilerine verilen balonları uçuran çocuklara, program sonunda boyama kitabı, boya kalemleri ve hikâye kitapları hediye edildi.

Engelli bireye sahip olmanın zorluğunu yaşayan ailelerin ABB olarak hep yanında olduklarını ve destek olmaya devam edeceklerini söyleyen BelPa Genel Müdürü Hüseyin Çağrı Durak şöyle konuştu:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak belirlenmiş bir günü kutlamak için buradayız. Biz buna Engelliler Günü demekten ziyade bizim için özel olan bir durumu paylaşıyoruz. Özellikle siz ailelerimiz bu özel durumu çok büyük fedakârlıkla evlatlarımızın başında durarak her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak yanlarında oluyorsunuz. Bizde ABB olarak sizin bu hizmetlerinize bu desteğinize bir nebzede olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz” 


Hibya Haber Ajansı