Afyonkarahisar'da şehitlerin isimleri kütüphane ve sanat atölyesinde yaşayacak

AFYONKARAHİSAR-09.12.2022-HİBYA- Kardeş Köy Okulları Topluluğu, Şehit Piyade Teğmen Burhan Sönmez, Şehit Uzman Çavuş Sami Yılmaz ve Şehit Uzman Çavuş Onur Kıran’ın isimlerini Akharım İlkokulu Şehitler Kütüphanesi ve Sanat Atölyesi’nde yaşatacak. 

Şehitlerin isminin yaşatılacağı kütüphane ve sanat atölyesi, Sandıklı ilçesindeki Akharım İlkokulu'nda açıldı.

Açılış törenine, Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün, Kardeş Köy Okulları Topluluğu Kurucusu Hilal Kalafat, Okul Müdürü Nurettin Karabınar, kurum müdürleri, şehit aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

“Şehitlerimizin annesi bizim annemiz, onların babası bizim de babamız”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün, “Şehitlerimizin kıymetli ailelerine ne kadar hürmet etsek yine de onların hakkını vermiş olamayız. Şehitlerimize dua ediyoruz. Onların annesi bizim annemiz, onların babası bizim de babamız, onların emaneti bizim de emanetimiz. Onların peşinden gelecek çok kıymetli öğrenciler yetiştirerek, onları bu vatana faydalı evlatlar yetiştirerek onların emanetini hakkıyla korumamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“Kahramanlar içimizde sonsuza kadar bizimle”

Kardeş Köy Okulları Topluluğu Kurucusu Hilal Kalafat  törende yaptığı konuşmada, “Kardeş Köy Okulları Topluluğu olarak şehitlerimizin adlarını yaşatmak için 81 ilimizde bu projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugün ise Akharım ilkokulunda 568. projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Şehitlerin dünyada az yaşadığını fakat isimlerinin çok yaşayacağını söylen Kalafat, "Kurduğumuz kütüphanelerde Başkomutan ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ayrılmayan nesiller yetişsin istiyoruz. Demiş olduğumuz gibi şehitlerimiz bu dünyada az yaşadılar ama inşallah isimleri çok yaşar. Destekleri için kaymakamlığımıza, kıymetli kolluk kuvvetlerimize, aynı zamanda tüm şehit ailelerimize biz çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Akharım İlkokul Müdürü Nurettin Karabınar, desteklerinden dolayı Kardeş Köy Okulları Topluluğu Kurucusu Hilal Kalafat’a teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Bizim temel amacımız çocuklarımızı geleceğe ve hayata en iyi şekilde hazırlayıp, iyi bir insan, iyi bir yurttaş olarak ve kendi özgüveni gelişmiş bir insan olarak hayata hazırlamaktır. Kütüphanemiz gerek tasarımı gerekse zengin içerikleri açısından, araç gereç olarak gerçekten göz kamaştırıyor.” 

Konuşmaların ardından şehit aileleri ve protokol üyeleri kurdeleyi keserek Şehitler Kütüphanesi ve Sanat Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi. 

Hibya Haber Ajansı