AK Partili Yağcıtekin: "Kadına yönelik şiddetle mücadele etmekte kararlıyız"

AK Parti Rize İl Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında basın açıklaması gerçekleştirdi.

RİZE - 25.11.2022 - HİBYA - AK Parti Rize İl Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin  AK Parti Rize  İl Başkanlığında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında gerçekleştirilen basın açıklamasında “Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da sık sık tekrarladığı gibi kadına şiddetin, insanlığa ihanet olduğunu bir kez daha haykırıyoruz.” dedi.

İl Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” kapsamında AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, İl Başkan Yardımcıları, AK Parti Rize İl Kadın Kolu Yönetim Kurulu üyeleri, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve teşkilat mensuplarının katılımıyla AK Parti Rize  İl Başkanlığında basın açıklaması gerçekleştirdi.

İl Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti; 5 buçuk milyon kadın üyesi, 600 bine yakın gönüllü teşkilat mensubuyla aynı zamanda güçlü bir kadın hareketidir. AK Parti Kadın Kolları olarak, kadın odaklı politika ve uygulamaların takipçisi olduğumuz kadar kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve yaptırımların artırılması için de var gücümüzle çalışıyoruz. “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” vesilesiyle bu konudaki kararlılığımızı bir daha vurgulamak, hükümetlerimiz tarafından atılan adımları bir kez daha hatırlatmak istedik."

Hibya Haber Ajansı