ASAŞ’ın DigitALL Dönüşüm Projesine SAP’den ödül

ASAŞ, yılın en başarılı kurumsal uygulamalarının ve dijital dönüşüm projelerinin ödüllendirildiği SAP Türkiye Kalite Ödülleri 2020’de DigitALL Dönüşüm Projesi ile “Core Business Transformation” kategorisinde birinci seçilerek Altın Ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, Endüstri 4.0 vizyonu kapsamında hayata geçirdiği “DigitALL Dijital Dönüşüm” projesiyle kurumsal uygulama ve yazılım alanında lider SAP’den birincilik kazanarak, altın ödülün sahibi oldu. DigitALL Dijital Dönüşüm” projesiyle ASAŞ; tüm tedarik zinciri süreçlerini dijital ortamda entegre bir yazılım platformu üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Proje kapsamında müşteri teklif talebinden satın almaya, stok yönetiminden sevkiyata tüm tedarik zinciri süreçleri, artık dijital ortamda entegre bir yazılım platformu üzerinde gerçekleştiriliyor. Üretimde ise tüm çalışmalar el terminalleri, tabletler üzerinden yerinde ve gerçek zamanlı olarak sistemlere aktarıldığı için üretim verimliliği anlık olarak izlenebiliyor.

 

SAP Türkiye KaliteÖdülleri 2020'den “Core Business Transformation” kategorisinde birinci seçilerek altın ödülü kazanmış olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren ASAŞ Genel Müdürü Derya Hatiboğlu, DigitALL projesi ile ASAŞ’ın akıllı fabrikalar dönemine girdiğinin altını çizdi. Hatiboğlu: “Dijitalleşmenin en önemli kazanımları teknolojiyi kullanarak süreçlerin yalınlaştırılması, verimli hale getirilmesi, sermayedarlar, çalışanlar ve müşteriler için değer üretmesidir. ASAŞ olarak bu çerçevede hayata geçirdiğimiz DigitALL projesi de bize iş yapış kültürümüzü yeni araçlarla zenginleştirilip geliştirme imkanı sunuyor. Proje kapsamında fabrikalarımızı fiber network ağlarla donatıp, üretim kampüsümüzün tamamında wireless şemsiyesiyle çalışma arkadaşlarımıza mobilite imkânı kazandırdık. Bu sayede kademeli siber güvenlik altyapısı, veriyi çok boyutlu görebilme, değerlendirme, analiz etme ve bu uygulamaların altında onlarca kritik sürecin dijital ortamda işletilebilir olmasını sağladık. Hem müşterilerimize daha iyi hizmet vermek hem de çalışanlarımızın verimliliğini artırmak için devreye aldığımız projemizle SAP Türkiye’den aldığımız birincilik ile bu çabalarımızın karşılığını görmekten dolayı gururluyuz.” dedi.

 


Hibya Haber Ajansı