Başkan Büyükkılıç, ‘Eczacı Asistanlığı’ kursunda ilk ders zilini çaldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri Eczacı Odası ile iş birliğinde gerçekleştirilen ‘Eczacı Asistanlığı’ kursunun KAYMEK Sümer Tesisleri’nde yapılan tanıtım programına katıldı. 

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç ve 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Ecz. Uğur Nuri Akın’ın katılımlarıyla KAYMEK ile Kayseri Eczacı Odası arasında ‘Eczacı Asistanlığı ile Sanat ve Mesleki Kurslar Düzenlemesine İlişkin’ iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol doğrultusunda çalışmalara başlayan Büyükşehir KAYMEK, 'Eczacı Asistanlığı Kursu başvurularını tamamlandı.

Eczacı Asistanlığı kursunun ilk ders zili, KAYMEK Sümer Tesisleri’nde çaldı.

Eczacı Asistanlığı kursunun KAYMEK Sümer Tesisleri’nde yapılan tanıtım programına Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Ecz. Uğur Nuri Akın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, daire başkanları ve kursiyerler katıldı.

Tanıtım programında konuşan Başkan Büyükkılıç, eczacıların ihtiyaç duydukları nitelikli eczacı asistanları yetiştirecek Eczacı Asistanlığı kursunun hayırlara vesile olmasını temenni ederek, şöyle konuştu:

“KAYMEK değişik alanlarda çok güzel kurslar veriyor. 127 alanda ders veriliyor KAYMEK’te. 300 binden fazla kardeşimize dokunmuşuz. Değişik kurslar ve çalışmalar marifetiyle. Böyle güzel bir ekibimiz, böyle güçlü bir ekibimiz var. Eczacılar odamızın bu talebini elbette ki karşılıksız bırakamazdık. Bu çalışmaları İŞKUR üzerinden Kariyer Merkezi ile birlikte, Organize Sanayilerimiz tüm ticari kuruluşlarımız, üniversitelerimiz, kısacası paydaşımız o kadar çok ki. Eczacılar odamızla da böyle anlamlı ve önemli çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

“Eczacılar odamızla böyle anlamlı ve önemli çalışmalar yapıyoruz”

Başkan Büyükkılıç, kursiyerlere öğütler vererek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Eczacılar odamızla böyle anlamlı ve önemli çalışmalar yapıyoruz. Önemli olan nitelikli olmak. Türkiye’nin her yerinde gerçekleşecek çalışmaya adım atmanızdan dolayı sizleri kutluyorum. Tebrik ediyorum. Sağlıklı hayırlı uzun ömürler temenni ediyorum.”

Kayseri Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Ecz. Uğur Nuri Akın ise, Kayseri’nin her zaman ilkleri gerçekleştirdiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Kayseri ilkleri gerçekleştirmeye her zaman hevesli olmuştur. Bu kursla birlikte yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Büyükşehir Belediye ve Eczacı Oda’mız ile işbirliği ile ilk defa Eczacı Asistanlığı kursunu açmış bulunuyoruz. Başta Başkanımız olmak üzere, emeğe geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz”

Öte yandan 'Eczacı Asistanlığı' Kursu kapsamında uzmanlar tarafından eğitimler verilecek. Eğitimlerle eczacıların ihtiyaç duydukları nitelikli eczacı asistanları yetiştirilerek hem sektörün yetişmiş personel ihtiyacı karşılanacak. Ayrıca bu alanda kendini geliştirmek ve çalışmak isteyen vatandaşlara istihdam imkanı sunulmuş olacak.

Hibya Haber Ajansı