Başkan Kuş, Balkan Şampiyonu Emirhan Çelik'i ödüllendirdi

Arnavutluk’ta düzenlenen Balkan Tekvando Şampiyonası’na Türk Milli Takımı ile katılarak altın madalya kazanan Eyyübiye Belediyesi AK Evler sporcusu Emirhan Çelik, Şanlıurfa GAP Havalimanında arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı.

ŞANLIURFA – 08.12.2022 – HİBYA - Arnavutluk’ta düzenlenen Balkan Tekvando Şampiyonası’na Türk Milli Takımı ile katılarak altın madalya kazanan Eyyübiye Belediyesi AK Evler sporcusu Emirhan Çelik, Şanlıurfa GAP Havalimanında arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı.

Karşılamanın ardından Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’u, babası Müslüm Çelik, antrenörü Hüseyin Çelik ve Tekvando İl Temsilcisi Metin Şimşek ile birlikte ziyaret eden Balkan Şampiyonu Emirhan Çelik, madalyasını başkana takdim etti.

Başarısıyla Türkiye’nin, Şanlıurfa’nın ve Eyyübiye’nin gururu olan Çelik’i tebrik eden Başkan Mehmet Kuş, “En iyi yatırım gençliğe yapılan yatırımdır. Asrın belası, gençlerin sahipsiz kalışıdır. Biz de AK Evlerle, gençlik merkezlerimiz, eğitim ortaklarımızla gençlerimize sahip çıkıyoruz. Seçildiğimiz günden bu yana yatırımlarımızın yüzde 60’ını gençlik üzerine yapıyoruz. İnşallah yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Şampiyon Emirhan Çelik’ten, her türlü ihtiyacında hocaları aracılığıyla kendisine ulaşmasını isteyen Başkan Kuş, genç sporcunun antrenörü Hüseyin Çelik’i de başarısından dolayı altınla ödüllendirdi.

Genç şampiyonun babası Müslüm Çelik de oğlunun başarısından dolayı çok gururlu olduklarını ifade ederek, “Türkiye’ye, Şanlıurfa’ya bunu yaşattığı için çok sevinçliyiz. Başarılarının devamı için hocalarımızla birlikte Emirhan’a destek olmaya devam edeceğiz. Hocalarımıza, destek veren müdürlerimize ve Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Kuş’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Dört yıldır AK Evler’de spor yapıyordu”

Eyyübiye Belediyesi AK Evler Spor Salonlarında dört yıldan bu yana tekvando sporu çalışan Emirhan Çelik, 3-4 Aralık 2022 tarihlerinde Arnavutluk’un Durres şehrinde yapılan Balkan Tekvando Şampiyonasına Türk Milli Takımıyla katılmıştı.

10 ülkeden 446 sporcunun yarıştığı şampiyonada, Yıldız Erkekler 45 kilo kategorisinde katıldığı tüm karşılaşmada rakiplerini sayı üstünlüğü ile yenen Çelik, Boşnak, Arnavut ve Yunan rakiplerini de yenerek altın madalya kazanmıştı.

Hibya Haber Ajansı