“BES Hakkında Her Şey”i anlatıyor

BNP Paribas Cardif Türkiye, bireysel emeklilik sisteminin faydalarını anlatmak, tasarrufa teşvik etmek ve sistemle ilgili merak edilen soruları yanıtlamak amacıyla ekonomist Ali Perşembe ile iş birliği yaptı.

BNP Paribas Cardif Türkiye YouTube kanalı için hazırlanan “BES Hakkında Her Şey” video serisi ile Ali Perşembe, geleceğe yatırım yapmanın önemini anlatıyor.

Farklı sektörlerde sunduğu hizmetler ile Türkiye’de 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren BNP Paribas Cardif, bireysel emeklilik sisteminin faydalarına dikkat çekmek ve toplumu tasarrufa teşvik etmek amacıyla hazırladığı “BES Hakkında Her Şey” adlı YouTube video serisini başlattı. Bu kapsamda deneyimli ekonomist Ali Perşembe ile iş birliği yapan BNP Paribas Cardif’in YouTube kanalında şu ana dek seriye ait “Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?” ve “Bileşik Getiri Nedir?” başlıklarında iki video yayınlandı. Ali Perşembe’nin yalın anlatımı ile uzun yaşam ve tasarrufun anlamını, katkı payının birikimdeki önemini ele aldığı videolarda, bireylerin emeklilik günlerine yatırım yapmasının gerekliliği vurgulanıyor.

Önümüzdeki haftalarda yeni videolarla devam edecek olan seride; BES’in işleyiş sistemi, faydaları, otomatik katılım sisteminin detayları ve BES’in geleceği gibi konular da ele alınacak.


Hibya Haber Ajansı