Bitget, yenilikçi ürünü Kartopu'nu tanıttı


Dünyanın önde gelen kripto türevleri ve Copy Trade (işlem kopyalama) platformu Bitget, yeni yatırım ürünü Kartopu’nu (Snowball) piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni ürün, kullanıcılara yüzde 24,5'e varan yıllık getiri oranı sunarken, aynı zamanda anapara koruması sağlıyor.

Tarih: 15 Eylül 2023 10:12:50

Vakıf Katılım

Dünyanın önde gelen kripto türevleri ve Copy Trade (işlem kopyalama) platformu Bitget, yeni yatırım ürünü Kartopu’nu (Snowball) piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni ürün, kullanıcılara yüzde 24,5'e varan yıllık getiri oranı sunarken, aynı zamanda anapara koruması sağlıyor.

Bitget’in yeni ürünü Kartopu, kullanıcıların sürekli gelişen ve değişen kripto para piyasası koşullarında daha güçlü bir güven duygusu içinde hareket etmelerine yardımcı olmak ve düşük risk oranıyla işlem yapmalarını sağlamak üzere tasarlandı. Bitget, yenilikçi ürünün piyasaya sürülmesinin, şirketin genç ve piyasa hakkında bilgili bir kullanıcı kitlesi nezdindeki konumunun temel faktörü olarak geliştirdiği kapsamlı "Trade smarter (Daha Akıllı Ticaret)" felsefesinin bir parçası olduğunu vurguluyor.

“Kartopu, getiri optimizasyonlu ve esnek bir yatırım aracı sunuyor”

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, Kartopu ürünü hakkında yaptığı açıklamada "Bitget olarak, kullanıcıları akıllı ve güvenli ticaret çözümleriyle güçlendirme taahhüdümüzden asla ödün vermiyoruz. Kartopu'nun piyasaya sunulmasıyla kripto yatırım ortamını yeniden tanımlıyoruz. Kartopu yalnızca bir ürün değil, kullanıcıların kripto para birimlerinin dinamik dünyasında daha akıllı ve daha güvenli şekilde ticaret yapmalarına yardımcı olmaya yönelik bağlılığımızın bir göstergesi. Finansal yeniliklerin erişilebilir ve güvenli olması gerektiğine inanıyoruz ve Kartopu; bu felsefeyi somutlaştırarak kullanıcılara koruma ilkelerine sahip, getiri optimizasyonlu ve esnek bir yatırım aracı sunuyor" diye konuştu.

Kartopu, opsiyon piyasasının yatırım portföyüne bağlı, anapara korumalı yapılandırılmış bir finansal ürün olarak öne çıkıyor. Yeni ürün, kazanç yapısını optimize etmek ve anaparayı koruyarak sürekli getiri sağlamak için daha önce piyasaya sürülen Bitget Kazan özelliğinden yararlanıyor ve getirilerde kayda değer bir büyüme sunuyor.

Bitget ekibinin açıklamasına göre ürünün adı, kullanıcılara birçok ek avantaj sağlayan ürünün gelirleri, tıpkı yuvarlanırken biriken ve büyüyen bir "kartopu" haline getirmesini simgeliyor. Ürünün sağladığı avantajlar arasında sürdürülebilir kümülatif getiriler ve gelişmiş sermaye kullanımıyla yüksek piyasa riskinden kaçınılması yer alıyor.

Hem boğa hem de ayı yaklaşımlarını benimseyen kullanıcılar için tasarlandı

Kartopu hem boğa hem de ayı yaklaşımlarını benimseyen kullanıcılar için tasarlandı. Boğa Yönlü Kartopu seçeneği, kullanıcıların anaparalarını korumaya odaklanırken, gelecekte fiyatların bir dereceye kadar dalgalanacağını veya belirli fiyat aralıklarında hafif artışlar yaşayacağını önceden tahmin ediyor. Ayı Yönlü Kartopu ise gelecekte fiyatların ılımlı dalgalanmalar sergileyeceğini veya belirli fiyat aralıklarında hafif düşüşler yaşanacağını öngörebilirken, anaparalarını korumayı hedefleyen kullanıcılar için en uygun seçenek olarak öne çıkıyor.

Kartopu, kullanıcının ürüne abone olup faiz almaya başlamasından getirinin birikmesine kadar olan aralığı öngören bir gözlem süresi ilkesiyle çalışıyor. Bu süre zarfında kullanıcıların elde edebilecekleri getiri seviyesini belirleyecek olan knock-in (pasif durumda olan opsiyonu aktifleştiren) ve knock-out (opsiyonu sona erdiren) fiyatları gözlemleniyor. Bitget, abone olan tüm kullanıcılara hem boğa hem de ayı senaryoları için kapsamlı bir knock-in ve knock-out fiyatları grafiği sunuyor. Ayrıca Kartopu kullanıcıları, erken tazmin başvurusunda bulunma hakkına da sahip olacak. Bu hak, erken tazmin başvurusunun sunulduğu tarihte birikmiş APR'ye (yıllık yüzde oranı) göre değerlendirilecek.

Yeni ürünün kilit özelliği doğası gereği düşük riskli olması, ancak bu durum yine de kullanıcıların katılımına ve sermaye kullanımına bağlı olarak değişiyor. Aşırı yüksek veya düşük volatilitenin getiriler üzerinde etkisi olabiliyor.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.