BursaFotoFest, fotoğraf severlerle buluşmaya devam ediyor

Bu sene 12.’si yapılan Türkiye’nin ilk ve tek fotoğraf festivali, oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın eserlerinin de yer aldığı BursaFotoFest, kapılarını açtı.

Bu sene 12.’si yapılan Türkiye’nin ilk ve tek fotoğraf festivali, oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın eserlerinin de yer aldığı BursaFotoFest, kapılarını açtı.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle bu yıl 12. kez kapılarını ‘Kökler’ temasıyla açan Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) oluşturulan fotoğraf sergisiyle Bursalıları ağırlıyor. BUFSAD Başkanı Serpil Savaş’ın yürütme kurulunda yer aldığı BursaFotoFest’in küratörlüğünü Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Beyhan Özdemir, küratör yardımcılığını ise Fahrettin Beceren üstleniyor. Bu yıl BursaFotoFest’e Türkiye, ABD, Azerbaycan, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, K.K.T.C, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Romanya ve Sırbistan’dan 200 fotoğraf sanatçısı, ‘116 sergi ve 45 fotoğraf gösterisinde yer alan’ 2000’den fazla fotoğrafla katıldı. Bulgaristan’dan Vera Hadzhiyska, İtalya’dan Valter Bernardeschi ve Virgilio Bardossi, İspanya’dan Gabriel Brau Gelabert, Sırbistan’dan Vladimir Zivojinovic, Özbekistan’dan Kurtveliev Ernes Fevzievich ve Azerbaycan’dan Nurlan Tahirli, Türkiye’den sevilen oyuncu Engin Altan Düzyatan, Timurtaş Onan, Dora Günel ve Tahir Ün’ün eserleri, fotoğraf severlerle buluştu.

Her gün farklı eğitim kurumlarından BursaFotoFest’i ziyaret eden binlerce öğrenci; merak ettikleri soruları sanatçılara sorma imkanı buluyor, günün anısına kitapçık ve broşürleri imzalatıyor, fotoğraf gösterilerini izliyor.

Hibya Haber Ajansı