Büyükşehirde 136 zabıta ve itfaiye memuru yemin etti


Muğla Büyükşehir Belediyesi 77 itfaiye eri ve 59 zabıta memuru için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla yemin töreni düzenledi.

Tarih: 21 Kasım 2023 13:38:25

Vakıf Katılım

Muğla’da vatandaşların kaliteli hizmet alması, huzurlu bir şehirde yaşaması için çalışan Büyükşehir Belediyesi kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Vatandaşlara 7/24 birebir hizmet verme noktasında en önemli birimlerden olan Zabıta ve İtfaiye teşkilatına alınan 136 yeni memur için yemin töreni düzenlendi. 29 Kasım 2021 tarihinde aday memur olarak göreve başlayan 136 aday memur bu süreçte temel eğitim, hazırlayıcı eğitim ve staj programına tabi tutuldular.

İtfaiye Memuru Ahmet İnce; “Herkese eşit davranılan, liyakatli bir ortamda yarışarak bu göreve seçildim.”

Muğla Büyükşehir Belediyesi ailesine katılan 136 yeni asil memur için Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde yemin töreni düzenlendi. Yemin töreninde konuşan İtfaiye Memuru Ahmet İnce; “Türkiye’nin en güzel ve özel şehrinde vatandaşlarımızın güvenliği, huzuru ve en önemlisi mutluluğu için itfaiye memuru olarak 7/24 görev yapacağım için çok gururluyum. İtfaiye memuru olmak için birçok arkadaşımla birlikte mücadele ederek, herkese eşit davranılan, liyakatli bir ortamda yarışarak bu göreve seçildim. Bundan sonra ekip arkadaşlarımla bir takım olarak Muğlamız için çalışacağım. Bizlere güvenerek bu görevi veren tüm amirlerimize, Müdürlerimize, Büyükşehir Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yemin eden Zabıta Memuru Bensu Avcı’da; “Muğlamızda hemşehrilerimize Zabıta olarak hizmet edeceğim için çok mutlu, Türkiye Cumhuriyeti’nde kadınları baş üstünde gören Atatürk’ün yolunda bir kadın olarak da çok gururluyum. Liyakatlı, adaletli bir süreçten geçerek bizlere bu görevi layık gören başta Büyükşehir Belediye başkanımız Osman Gürün olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Belediyelerin en önemli birimlerinden olan zabıta biriminde Muğlamız için var gücümle çalışacağım.” ifadesini kullandı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün memurlar için düzenlenen yemin töreninde itfaiye ve zabıta teşkilatının bir şehir için huzur, güven, adil ve eşit hizmet demek olduğunu söyledi ve 136 itfaiye ve zabıta memuruna Büyükşehir ailesine hoş geldiniz dedi.

Başkan Gürün şunları söyledi:

“Muğlalı hemşehrilerimize hak ettikleri en güzel hizmeti vermek için personel alımlarına devam ediyoruz. Bu alımları yaparken, gerekli imtihanları yaparken liyakata, kabiliyete dayanan adil bir ortam oluşturuyor, hiçbir ayrım yapmadan karar veriyoruz. Bugün 136 itfaiye ve zabıta memurumuz yemin etti. Bir şehirde itfaiyenin becerisi, etkinliği o şehirde yaşayanlara huzur ve güven vermeli. Muğla’mızda itfaiyemizin olaylara müdahale süresi, etkinliği hemşehrilerimize o güveni veriyor ve başıma bir şey geldiğinde itfaiyem en kısa sürede gelip gerekeni etkin bir şekilde yapar diyor. Zabıta memurlarımızda halkla ilişkiler uzmanı gibi mevzuata uygun olarak halkımız için çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi memuru olmaktan dolayı gururlu olduğunuza, ait olduğunuz kurumu en üst seviyeye çıkarmak için çalışacağınıza eminim. Yolunuz açık, memuriyetiniz hayırlı olsun.”

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.