Covid 19'dan korunmada etkili ​her yüze uygun maske

131 yıllık tecrübesiyle hem medikal sektöre hem de korunma teknolojisi alanında birden fazla sektöre hizmet veren Dräger, her yüz tipine uyum sağlaması amacıyla iki farklı boy maske tasarladı. 

FFP toz maskeleri ise birçok endüstrinin yanında pandemi döneminde de virüsten üst düzey korunmaya yönelik önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Yaşamı destekleyen her yerde; hastanelerden madenlere, ilaç sektöründen itfaiyeye geniş bir alanda hizmet veren Dräger, “Yaşam için Teknoloji” sloganıyla sunduğu yenilikçi çözümlerle yaşamı koruyan, destekleyen ve kurtaran ürünler üretmeye devam ediyor. Dräger’in korunma teknoloji alanında geliştirdiği yeni ürün, X-plore 1900 toz maskeleri. İlk kez iki beden olarak üretilen maskelerin bir diğer dikkat çeken özelliği de SmartFOLD tasarımı. Her yüz tipine tam uyum sağlaması amacıyla iki farklı boyda piyasaya sürülen maskeler üç koruma sınıfında da mevcut olup, virüs, toz gibi unsulardan üst düzeyde korunma sağlıyor.

Dräger X-plore 1900 adıyla piyasada yerini alacak olan toz maskesi, katı ve sıvı partiküller ve tozların temasından korunmak için yüksek performanslı, tek kullanımlık bir toz maskesidir. SmartFOLD tasarım maske şeklinin son derece dengeli olmasını sağlar ve geniş bir solunum alanı sunar. Buna ek olarak nefesle verilen hava aşağı yönlendirilir, böylece maske içinde algılanan sıcaklık düşer.

 

“Tek odak noktamız var; insan hayatı…”

Dräger’in yeni Genel Müdürü Zafer Kaşıkara; yeni geliştirdikleri ürünlere ilişkin yaptığı açıklamada; ana hedeflerinin insanların yaşamlarını korumak, desteklemek ve kurtarmak olduğunu belirtti. Kaşıkara, “Solunum ve gaz yönetiminde uzman olan Dräger, 131 yıldır solunum konusunda birçok çözümün ve bu çözümü sağlayan ürünlerin yaratıcısı. Sağlıklı ve düzenli solunumun yaşam için olmazsa olmaz olduğunun bilinciyle Dräger, yer altında çalışan madencilerin sağlıklı solumasını sağlayan solunum maskelerinden, yenidoğanlara optimal termoregülasyon sağlayan kuvözlere, kapalı alanda çalışanların çalışma ortamlarındaki zehirli gazları ölçerek çalışanları uyaran gaz dedektörlerinden, Covid-19 kaynaklı solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören hastalar için akciğer koruyucu ventilasyon sağlayan ventilatörlere kadar yaşamın her alanında var olmaya çalışıyor.

Hastanelerden madenlere, ilaç sektöründen itfaiyeye uzanan geniş bir alanda ve büyük bir çatının altında aslında tek ana odağımız var: O da insan hayatı. Bunu da sürekli geliştirdiğimiz yeni teknolojilerle yapabilmeyi ve her gün daha da fazla dijitalleşen dünyada dijital dönüşümün de bir parçası olabilmeyi amaçlıyoruz. Bu süreçte de tüm dünya ve ülkenin mücadelesine nasıl destek verebiliriz diye durmadan çalıştık ve yeni ürünler geliştirdik” ifadelerini kullandı.


Hibya Haber Ajansı