Deprem bölgesine, özel donanımlı acil müdahale ve yangın söndürme aracı


Depremin ilk gününden itibaren ilgili kurum ve kuruluşların koordinesinde bölgeye yönelik ayni ve nakdi desteklerde bulunan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., bu kez en fazla hasar gören 5 ilin belediyesine, 5 adet yangın söndürme ve arama-kur

Tarih: 09 Mart 2023 11:46:23

Vakıf Katılım

Her türlü arazi ve zorlu yol koşullarında kullanıma uygun 4x4 tahrikli, çift kabinli MAN TGM 18.290 4x4 BB CH tip araçları, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman Belediyelerine teslim edildi.

MAN Ailesi, Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesine yönelik başlattığı desteği kesintisiz sürdürüyor. Afetin ilk gününden itibaren ilgili resmi ve özel kurumların koordinesinde acil ihtiyaçlar doğrultusunda ayni ve nakdi yardımlara başlayan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., depremin ağır hasar verdiği Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya ve Adıyaman illerine yangın söndürme ve arama-kurtarma çalışmaları için özel donanıma sahip 5 adet itfaiye aracı hibe etti. 290 HP gücündeki motoru ile her türlü arazi ve zorlu yol koşullarında kullanıma uygun 4x4 tahrikli, çift kabinli MAN TGM 18.290 4x4 BB CH tip araçlar, Ankara Akyurt’taki MAN Tesislerinde teslim edildi.

Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. adına Genel Müdür Tuncay Bekiroğlu, Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Kamu Satış Müdürü Taylan Aslanoğlu’nun da hazır bulunduğu teslimat törenine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından Veli Yıldır, Ahmet Öztürk, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu ile Adıyaman Belediyesi Meclis Üyesi Muhittin İzci katıldı.

“Yardımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz”

MAN Ailesi olarak, depremin ilk gününde hareket geçtiklerini belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, şunları söyledi:

“Ülke olarak, hepimizi derinden sarsan çok büyük bir afeti yaşıyoruz ve el birliğiyle bu zor günlerin altından kalkmaya gayret ediyoruz. MAN Ailesi olarak, ülkemize duyduğumuz sorumluluk anlayışı ile ilk günden itibaren destek için harekete geçtik. Bu kapsamda ilk etapta, ilgili kurum ve kuruluşların koordinesinde acil ihtiyaçlar doğrultusunda ayni ve nakdi desteklerde bulunduk. Markamızın Almanya’daki merkezi MAN Truck & Bus SE de teslim edilen özel donanımlı 5 aracı da kapsayan, çadır, jeneratör ve gerekli diğer ekipmanların alımında kullanılmak üzere 1 milyon Euro bağışta bulundu.

MAN Truck & Bus SE Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Vlaskamp ile Üretim ve Lojistik’ten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Michael Kobriger de, 9-10 Şubat’ta Ankara’ya gelerek, deprem bölgesine yapılacak yardım çalışmalarına bizzat katkı sundular.

Bununla birlikte MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. olarak, gerek bölgedeki enkazlarda sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında görev alan, gerekse de bölgeye görevli taşıyan ya da afetzedelerin tahliyesinde görev alan MAN marka kamyon, çekici ve otobüslerin hizmetlerini aralıksız sürdürebilmeleri için 7/24 ücretsiz ve yerinde bakım, onarım desteği sağladık."

Törene katılan belediyelerin yetkilileri ise, Türkiye’nin afet karşısında tek yürek olduğunu, bu zorlu süreçte, MAN Ailesi ve bölgeye destek olan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

 

Hibya Haber Ajansı

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul