Dr. Michael Greger'dan pandemi konusunda rehber niteliğinde bir eser

Dr. Michael Greger, Pandemi/Salgında Hayatta Kalma Rehberi’nde, salgınlara neden olan virüsler ve onlarla mücadele yöntemlerini anlatıyor.

Ölmek ya da Ölmemek kitabının yazarı, dünya tarihinin en ölümcül patojenlerinin bir kısmının kökenini araştırarak, evrimlerinin izini süren Dr. Greger, Altın Kitaplar’dan çıkan Pandemi / Salgında Hayatta Kalma Rehberi kitabında, tüberkülozdan kuş gribine, HIV’den koronavirüse dek birçok hastalığın çıkış noktası olan insan ve hayvan etkileşimine değinirken, salgınların küresel düzeylere taşınmasındaki insan faktörüne de dikkat çekiyor. Dr. Greger, pandemi sırasında kendimizi nasıl koruyabileceğimizin yanı sıra küresel anlamda daha büyük bir felaketle karşılaşma ihtimalini azaltmak adına insanlığın üzerine düşen görevleri de detaylandırıyor.

Orijinal Adı: How to Survive a Pandemic

Türkçesi: Füsun Doruker

Sayfa Sayısı: 424

Fiyat: 48.00 TL

Dağıtım Tarihi: 08.03.2021

Tür: Sağlık

YAZAR HAKKINDA

Hekim, yazar ve beslenme, gıda güvenliği, halk sağlığı konularında dünyaca tanınmış bir konuşmacı. Beslenme üzerine en yeni araştırmalara dayanan günlük video ve makalelerin yayınlandığı kâr amaçsız, bilim odaklı bir kamu hizmeti olan popüler internet sitesi Nutrition.Facts.org’u yönetiyor. Dr. Greger ayrıca ABD Hayvanları Koruma Derneği’ndeki Halk Sağlığı ve Hayvan Yetiştiriciliği direktörlüğü görevini sürdürüyor.


Hibya Haber Ajansı