Emre Tilev Tivibu Spor’da

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’nun spor yayınlarının müdürlüğünü spor basınının deneyimli ismi Emre Tilev üstlendi.

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’nun spor yayınlarının müdürlüğünü spor basınının deneyimli ismi Emre Tilev üstlendi.

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, dinamik yapısıyla sporseverlerin heyecanına ortak olan Tivibu Spor’un yönetim kadrosunu güçlendiriyor. Bu doğrultuda; Tivibu Spor’un Spor Yayın Yönetimi Müdürü olarak göreve başlayan isim, unutulmaz maçların usta spikeri Emre Tilev oldu. 26 yıldır medya sektöründe çeşitli görevlerde bulunan Tilev, Show TV, Cine5, ATV, Kanal 1, Kanal D ile CNN Türk’te editör ve spor spikeri olarak görev yapmış, anlattığı Şampiyonlar Ligi maçlarıyla sporseverlerin gönlünü kazanmıştı.

Kanal 1, Cine 5 ve Süperspor’da spor müdürlüğü yapan Tilev, son dönemde TV 100’de Spor Müdürü olarak Taraflı adlı programı sunuyordu. Emre Tilev, Basketbol Süper LigiRusya 1. Futbol LigiCopa del ReyCoppa ItaliaPGA Tour gibi basketbolun birbirinden önemli lig ve turnuvasının yayın haklarını elinde bulunduran Tivibu Spor’un yeni Spor Yayın Yönetimi Müdürü olarak göreve başladı.

Evli ve bir çocuk babası olan Emre Tilev aynı zamanda özel bir üniversitenin iletişim fakültesinde öğretim görevlisi olarak yeni nesil gazetecilerin yetiştirilmesine katkıda bulunuyor.


Hibya Haber Ajansı