Reels Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ve ilçenin günlük yaşamını konu alan ‘Esenler’de Yaşam’ adlı Reels Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ve ilçenin günlük yaşamını konu alan ‘Esenler’de Yaşam’ adlı Reels Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Dijital İletişim Uzmanı ve yazar Said Ercan katıldı. Ercan, Esenlerlilere sosyal medyaya ilişkin önemli bilgiler aktardı.

Sürpriz hediyeler kazandılar

30 Haziran Dünya Sosyal Medya Günü’ne özel olarak düzenlenen programda Reels Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Yarışmada Elif Nur Çolak birinciliği, Muhammed Emin Gençer ikinciliği, Furkan Altunbaran üçüncülüğü elde etti. Yarışmanın mansiyon ödülleri ise Dilara Ayaz ve Aleyna Er’in oldu. Yarışma kapsamında birinciye 10 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 3 bin TL ve iki yarışmacıya da mansiyon ödülü olarak bin 500 TL para ödülü verildi. Dereceye giren reels videoları Esenler Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yayınlandı. “Dijital Çağda Sosyal Medya” adlı bu özel etkinlikte ödüllü Kahoot Bilgi Yarışması da düzenlendi. Katılımcıların kıyasıya rekabet ettiği yarışmada dereceye girenlere tablet bilgisayar, bluetooth kulaklık ve powerbank hediye edildi.

"Esenler’i bambaşka yere taşımışsınız"

Sosyal medya sayesinde bütün hayallerini gerçekleştirdiğini ifade eden Dijital İletişim Uzmanı ve yazar Said Ercan şöyle devam etti:

“Bugün sosyal medyayı konuşacağız. Bugün çok güzel bir program var, çok şanslısınız ben de çok şanslıyım sizlerle olduğum için. Hem bilgi yarışması yapacağız hem de Reels Yarışması'nın sonuçlarını açıklayacağız. Ben de jüriydim elinize sağlık hakikaten reelsler o kadar güzel ki Esenleri bambaşka bir yere taşımışsınız. Bugün sosyal medyayı nasıl kullanmalıyız onu konuşacağız. Başta şunu söyleyeyim bunu söyleyince çok şaşırıyorlar. 41 yaşındayım. Sosyal medya sayesinde bütün hayallerimi gerçekleştirdim.” 

 

Hibya Haber Ajansı