Fashion Prime ve Fashion Tech Fuarları 12 Ekim'de başlayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Fashion Tech - Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil Makineleri, Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı” 12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Fashion Tech - Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil Makineleri, Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı” 12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Fuarizmir’de yapılacak fuar, Fashion Prime – Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı ile İZFAŞ - İzgi Fuarcılık iş birliği ile gerçekleştirilecek.

Kumaş, konfeksiyon yan sanayi, hazır giyim, konfeksiyon makineleri ve baskı teknolojilerinin sergilendiği Fashion Prime ve Fashion Tech fuarları, sektörde faaliyet gösteren insanları bir araya getirecek.

Tekstil sektörünün tüm ihtiyaçlarının aynı anda sergilendiği ilk fuar olan Fashion Prime, 2021 yılında içindeki ürün grubundan yeni bir fuar çıkarttı. İZGİ Fuarcılık ile işbirliği yapan İZFAŞ, tekstil makineleri ve teknolojileri alanında sınırlarını genişletti ve FashionTech – Hazır Giyim, Konfeksiyon ve Tekstil Makineleri, Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı ilk kez Fashion Prime ile birlikte düzenlendi.

Fuarlardaki ürünlerin bir kısmı Türkiye’de ilk kez Fuarizmir’de sergilendi.  Hazır giyim üreticileri, dünya markalarının temsilcileri, makine ve tedarikçilerden oluşan katılımcı portföyünü uluslararası ziyaretçilerle buluşturan fuarlara gösterilen ilgi nedeniyle kapasitede yüzde 100 artış gerçekleştirildiği belirtildi.

Fuarlara 430’un üzerinde marka katılıyor

Fuarizmir’de iki holde toplam 50 bin metrekare alanda düzenlenecek fuarlara, 430’un üzerinde marka katılım gösterecek. Fuarlara dünyanın dört bir yanındaki 50 ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden 20 binin üzerinde ziyaretçi beklendiği belirtildi.

Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Uşak illerinden katılımcılar, ürünlerini fuarlarda sergileyecek.

Fuar; 1 Ekim 2022 – 30 Eylül 2022 tarihleri arasındaki bir yıllık dönemde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 5,92’lik artışla 1 milyar 539 milyon 685 bin dolar ihracata imza atan Ege İhracatçı Birlikleri üyesi hazır giyim ve konfeksiyon ihracatçılarının orta vadeli 2 milyar dolarlık ihracat hedefine de katkıda bulunacak.

Kumaş çeşitleri ve aksesuarlar başta olmak üzere hazır giyim sektörünün tüm bileşenlerinin ve sektörel trendlerin, profesyonel ziyaretçiye sunulacağı Fuar’da, üretici ve tasarımcılar katılımcılarla bir araya gelme fırsatı yakalayacak.

Fuarlar; İZFAŞ tarafından İzgi Fuarcılık iş birliği ile TC. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Ege Giyim Sanayicileri Derneği, Buca Ege Organize Sanayi Bölgesi, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği, Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sanayici ve İşadamları Derneği, Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği ve İzmir Moda Tasarımcıları Derneği destekleri ile gerçekleşecek.

Hibya Haber Ajansı