Gaziantep'ten eylül ayında 957 milyon dolarlık ihracat

Gaziantep Ticaret Odası(GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan eylül ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

Gaziantep Ticaret Odası(GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan eylül ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

TİM tarafından açıklanan verilere göre Gaziantep’te eylül ayında gerçekleştirilen 957 milyon dolarlık ihracatta 9 aylık dönemde 7,7 milyar dolara ulaşıldığını belirten Yıldırım, “2021 Ocak-Eylül dönemine göre yüzde 5,5 artan ihracatımız ile kentimizin ihracat potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu ifade etmek isterim. Her fırsatta üyelerimizin sıkıntılarını dile getiriyor, çözüm önerilerimizi ardı ardına sıralıyor, hazırladığımız raporlar ile her kademede girişimlerde bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, GTO üyeleri için hayata geçirdikleri projelerle kent ihracatına katkı sunmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Üyelerimiz bu zorlu şartlar altında ayakta kalma mücadelesinin yanında durmaksızın da üretime ve istihdama katkı sunuyor. Yani Gaziantepli her ne olursa olsun bahane üretmiyor, değer üretmenin peşinden koşuyor. GTO olarak bize düşen de üyelerimizin bu çabasına destek sağlamaktır. Bahane üretmiyor, üyelerimiz için proje üretiyoruz.” diye konuştu.

Gaziantep’te düzenlenen  B2B organizasyonunda 18 farklı ülkeden 38 uluslararası ithalatçı firmayı 150’ye yakın üye ile buluşturduklarına dikkat çeken Yıldırım, “2 günlük süre içerisinde bin 200’ü aşkın ikili iş görüşmesinin yapılmasını sağladık. Gönülden inanıyorum ki bu görüşmelerin meyvesini önümüzdeki aylarda, yıllarda fazlasıyla alacağız. İhracat rakamlarımızın gün geçtikçe artışına tanıklık edeceğiz. Üyelerimizi en güçlü şekilde destekleyeceğiz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı