GTO mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı


Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında, Yönetim Kurulu, Meclis ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Tarih: 26 Mayıs 2023 10:05

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Gaziantep Ticaret Odası (GTO) 24 Nolu Kimyevi Maddeler, Boya, Temizlik Ürünleri Meslek Komite Başkanı Hüseyin Cahit Pişkin’in ailesinin de ağırlandığı toplantıda konuşan Meclis Başkanı Teymur, “Gaziantep ve Gaziantep Ticaret Odası için uzun yıllar hizmet vermiş, herkes tarafından sevilen ve örnek gösterilen Meslek Komite Başkanımız Hüseyin Cahit Pişkin’i kaybetmekten büyük üzüntü duyduk. Kendisini iyilik ve güzellikle anacak, GTO olarak da anısını her zaman yaşatacağız. Kıymetli ailesine, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyorum. Merhumun mekanı cennet olsun.” dedi.

Gaziantep Ticaret Odasının Dünya Odalar Yarışması’nda bir kez daha finale kaldığını ifade eden M. Hilmi Teymur, “2019 yılında odaların projeleriyle yarıştığı 11. Dünya Odalar Yarışması’nda dünya birinciliği alarak şehrimize dönmüştük. Bir kez daha bu yarışmada finale kalmayı başardık. Umut ediyorum ki birinciliği yeniden GTO üstlenecek ve şehrimizi gururlandıracak. Bu başarının mimarları Yönetim Kurulumuz ve çok kıymetli GTO personelini yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna da değinen Teymur, seçim sonuçlarının ülke ve milletimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türkiye’den 3 Odanın da birincilikte dönmesini diliyorum

47 ülkeden 111 Odanın başvurduğu yarışmada Türkiye’den Gaziantep Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası ve Ankara Ticaret Odasının finale kaldığını söyleyen Yıldırım, “Yarışma 4 kategoride yapılıyor. Biz, Cinsiyet Eşitliği kategorisinde ‘Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Projesi’ ile finalist olarak seçildik. 23 Haziran’da Cenevre’de gerçekleşecek olan final gecesinde İtalya, Avustralya ve Gürcistan Ticaret Odaları ile dünya birinciliği için yarışacağız. Dilerim,  3 Odamız da Cenevre’den birincilik ile dönerek ülkemizi büyük bir gurur yaşatır.” dedi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından desteklenen

Proje kapsamında Gaziantep’teki kadın girişimcilerin ve kadın kooperatiflerinin kapasitelerini artırmak, ürünlerinin geliştirilmesi, pazarlanması ve finansmana erişim noktasında onları desteklemek üzere çalışmalar yapıldığını dile getiren Yıldırım, projeye ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“80 kadına 3 ay boyunca Kapasite Ve İş Geliştirme Eğitimleri verildi. 7 tarım ürünü için Ürün-Pazar Uyum Analiz Çalışması yapıldı. 4 Kadın Kooperatifine Pazarlama ve Markalaşma Danışmanlık Hizmeti verildi. 30 girişimci kadına Ürün Geliştirme Danışmanlık Hizmeti verildi. 15 ürün geliştirildi, yerel lezzetleri, yerel dokuyu yaşatacak inovatif ürünler ortaya çıktı ve bunlardan 7 tanesine patent alındı.”

Ticari hayatın şu an için en büyük sorunlarından, kaygılarından birinin belirsizlik olduğunu vurgulayan Başkan Yıldırım, şunları ifade etti:

“Öncelikle, milletimizin teveccühü ile Meclis’e seçilen milletvekillerimize başarılar ve hayırlı hizmetler diliyorum. Bu pazar yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun da suhuletle tamamlanmasını ve artık başta ekonomi olmak üzere ülkemizin temel meseleleri ile ilgili adımların atılmasını, sıkışıp kaldığımız belirsizlik ortamının bitmesini temenni ediyorum. Hükümeti kim oluşturursa oluştursun bizim için önemli olan nokta bir an önce belirsizlikten kurtulmak. Belirsizliğin yarattığı kaygı Türkiye'nin risk primini 700’ün üzerine çıkardı. Yeni dönemde izlenecek ekonomi politikalarının, oluşturulacak ekonomi yönetimi kadrolarının piyasalara güven verecek nitelikte olmasını bekliyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Reklam724
Losev
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul