Hasan Şimşek, güçlü yatırımları ile geliyor

Güvenlik, gayrimenkul, ağır metal sanayi ve araç yedek parça alanlarındaki yatırımlarıyla bilinen Hasan Şimşek, yeni yatırımlarından söz ettiriyor.

Türkiye’de birçok yatırımı bulunan finansçı Şimşek, yeni yaptığı güvenlik yatırımlarıyla da adından söz ettiriyor. Güvenlik sektöründe yeni yatırımcılara ihtiyaç olduğunu düşünen Hasan Şimşek, yaptığı yatırımın yıl sonuna ve 2021 başına kadar 2 katına çıkarmak istediğini söylüyor.

1980 yılında Hamburg’da dünyaya gelen Şimşek, tüm üniversite eğitimini orada tamamlamış olup, finans masterı yaptıktan sonra hayalleri için Türkiye’ye geldi ğini ve yeni projelerinin heyecanını yaşadığını belirtiyor.

Türkiye’ye açılmayı düşünen yabancı firmalara Türk mevzuatı hakkında yardımcı olan bölgesel avantajlar hakkında bilgi sunan Şimşek, danışmanlık faaliyetlerini Hs Yatırım ve Danışmanlık markası çatısı altında sürdürüyor.

Yatırımları hakkında bilgi veren Hasan Şimşek: ’’Türkiye’nin üretim payını yükselten firmalarla çalışıyoruz. Ülke ekonomisine katkı sunacak ve önerilerimize kulak asacak firmalar için gece gündüz çalışıyoruz. Danışmanlıkla beraber kendimiz de projelere imza atıyoruz. Çünkü yaptığımız işler yabancı yatırımlara referans oluyor.’’ şeklinde konuşuyor.


Hibya Haber Ajansı