Hız limitlerini zorlayan X GHOSTED

adidas’ın geliştirdiği yeni krampon modeli X GHOSTED, futbolda hızın sınırlarını zorlamaya yardımcı olmak için tasarlandı.

Oyuncuların hızlı hissetmesini ve görünmesini sağlayan ve bir hayalete benzeyen bu yeni model; yarı saydam, su geçirmez, ekstra hafif malzemesi ile oyuncularda ikinci bir ten hissi yaratıyor.

 

adidas tüm dünyada futbolun dönüşünü yeni bir krampon serisiyle taçlandırıyor. Ekstra hafif malzemeden üretilen, yarı saydam, dikişsiz yapısıyla göz kamaştıran adidas X GHOSTED, hızla çıkılan ani atakların da yeni temsilcisi olacak. Karbon fiber ön ayak plakası yeniliği ve benzersiz yarı saydam sayası (üst kısım) ile güçlendirilen yepyeni bir silüete sahip X GHOSTED, içerdiği teknolojik yenilikler sayesinde hem hızlı görünüyor hem de hızlı hissettiriyor.

Bir hayalet silüetine sahip adidas X GHOSTED yepyeni bir adidas performans malzemesi olan TRANSLUCENT MIRAGESKIN teknolojisi sayesinde dinamik ve hızlı bir görünüm veriyor. Tek bir kompozitte birleştirilmiş üç ayrı parçaya sahip yepyeni saya (üst kısım); bir tel kafes yapısının üzerine yerleştirilmiş yüksek performanslı yarı saydam su geçirmez malzeme ve ayağa uyum sağlayan bir ağ. Bu eşsiz birleşim hafiflik, denge ve destek sağlayan dikişsiz üst yapıyı oluşturuyor. Hayalet benzeri bir estetikle sporculara verdiği hissi görsel olarak da sergiliyor ve bu da doğrudan top teması için ekstra hafif bir ikinci ten hissi yaratıyor.

Bu tek katmanlı yüksek performanslı malzeme, hafif bir denge ve destek sağlayan kesintisiz bir üst kısım oluşturmak için bir tel çerçeve üzerine yerleştirildi. Dünyadaki en hızlı canlılardan biri olan Alaca Şahin’in kanatlarından esinlenilerek tasarlanan üç şerit konumlandırması, kramponun görselliğine hız için daha fazla ayrıntı katıyor.

Modern futbolun ihtiyaç duyduğu yenilikleri yansıtacak şekilde tasarlanan X GHOSTED, bir kramponun yeni baştan tasarlanmasıyla doğdu. Çevik hareketler ve ani ataklar için destek sağlayan ve kramponu çevreleyen yay için SPRINT CONSTRUCT teknolojisi kullanıldı.

Türünün ilk örneği olan VACUUM FIT EXPERIENCE, oyunculara giyildiğinde havanın hızla emildiğini hissetmelerini sağlıyor. Böylece ayaklarında fazladan bir ağırlık hissetmiyorlar. 3D olarak kalıplanan topukla birlikte ayağın kıvrımlarına yakınlığı sayesinde ani hareketleri destekleyen bir uyum yakalıyor.

Maç boyunca hızını ortaya koymak isteyen oyuncuların yenilik talebine yanıt olarak adidas, sahada itiş gücü ve hızlanma anlarında yardımcı olmak için dinamik bir karbon plaka olan CARBITEX SPEEDFRAME’i geliştirdi. X GHOSTED, dinamik karbon plakanın entegrasyonu ile uygun ölçekte sunulan ilk krampon oldu.

Oyunun en hızlı kramponu X GHOSTED, yeni futbol sezonunda hızı bir üst seviye artırmaya hazır olan Mohamed Salah, Heung-Mon Son, Gabriel Jesus ve Vivanne Miedema tarafından tercih ediliyor.


Hibya Haber Ajansı