İndeks Bilgisayar'da bağlı ortaklıklar arası devir ve birleşme

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş'de, bağlı ortaklıklar arası devir ve birleşme kararı alındı.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş'de, bağlı ortaklıklar arası devir ve birleşme kararı alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi:

''Yüzde 100 oranında bağlı ortaklarımız olan Neteks İletişim Ürünleri Dağıtım A.Ş'nin ve Artım Bilişim Çözümleri A.Ş'nin, yüzde 100 oranında bağlı ortağımız olan Neteks Teknoloji Ürünleri Anonim Şirketi tarafından devir alınmasına ve Türk Ticaret Kanunu'nun 134 ve ilgili maddeleri ile 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 18, 19 ve 20. maddeleri uyarınca devir yolu ile birleşmesine, birleşme raporunun hazırlanmasına ve gerekli prosedürlerin tamamlanarak bu hususların ilgili şirketlerin genel kurullarının onayına sunulmasına karar verilmiştir. Katma değerli çözümler sunan ve bilişim sektöründe yedek parça ihtiyaçlarını da karşılayan 3 şirketin faaliyet konularının benzer olması dolayısıyla birleşme işlemine karar verilmiştir. Şirketimizin birleşmeye konu olan 3 şirketteki ortaklık payı birleşme öncesi ve birleşme sonrasında da yüzde 100'dür. Dolayısıyla birleşmenin konsolide mali tablolara bir etkisi olmayacaktır.'' 


Hibya Haber Ajansı