İYİ Parti Antalya seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirdi

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Antalya seçim güvenliği toplantısında konuştu.

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Antalya seçim güvenliği toplantısında konuştu.

Sunat'ın açıklamaları şu şekilde: 

"İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı olarak bugün Antalya’dayız. Antalya’daki vatandaşlarımıza Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selam ve sevgilerini getirdik.

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Toplumsal, siyasal ve giderek artan ekonomik sorunlar her geçen gün derinleşerek etkisini ağır bir biçimde gösteriyor.

Ekonomiden adalete, eğitimden sağlığa, özgürlükten güvenliğe akla gelen her alanda yaşanan çok yönlü kriz hali, vatandaşlarımızın sadece gündelik hayatlarını olumsuz etkilemekle kalmıyor, geleceğe yönelik umutlarını da yok ediyor.

Bu ülke bu zihniyetle yönetilemiyor!

Tüm sorunlarımızın altında yatan en önemli ana sebebin adalet yoksunluğu olduğunu; hayatlarımızın her alanında, farklı şekillerde tecrübe ediyoruz.

Memleketimizin dört bir yanında vatandaşlarımız, farklı kelimeler ve örneklerle anlatsalar da dile getirilen her sorun, özünde adalet yoksunluğunu tarif ediyor.

Adaletin kaynağı, ahlak ve merhamettir. Yönetenlerde ne ahlaki değerler ne de merhamet kalmıştır.

Giderek totaliterleşen, adaletin ve liyakatin olmadığı, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukun hüküm sürdüğü, partili cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden bir an önce kurtulmalıyız!

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçtiğimiz 2018 yılından bu yana sadece siyasi iktidarın ve bir avuç azınlığın memnun olduğu, vatandaşlarımızın ise feryat ve isyan ettiği, adaletsiz, haksız, arsız ve keyfi uygulamalarla, çarpık ve gayri ahlaki kriterlerle karşı karşıyayız.

Bu derin sorunlara çözümlerimiz ve bu çözümleri uygulayacak kadrolarımız hazır.

Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in liderliğinde, kuruluşumuzdan bugüne hızla ilerlediğimiz iktidar yolunda, doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye’yi güneşli, huzurlu, bereketli günlere kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz.

Önümüzdeki seçim ülkemizin ve milletimizin geleceği için hayati önem taşıyor.

Cumhuriyetimizin temel felsefesine uygun, üniter ve milli yapımızın muhafaza edileceği, evrensel insan haklarının en iyi şekilde ifade bulduğu, demokratik parlamenter rejimin olmazsa olmazı ve insan haklarının korunmasının temel şartı olan kuvvetler ayrılığı prensibinin en sağlıklı formülasyona kavuşturulduğu “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi” getireceğiz!

İYİ Parti iktidarında;

Üretim ve eğitim seferberliğini başlatacağız!

Gençlerimizin önündeki tüm engelleri kaldırıp, hayallerine ve hedeflerine kavuşabilmelerini sağlayacağız.

Girişimcilerimizin yurt dışı ile rekabet edebilmelerini ve hem ulusal hem de uluslararası piyasalarda marka değeri oluşturmalarına destek olacağız.

Esnafımıza, üreticimize, sanayicimize ve çiftçimize her türlü desteği vererek, alın terlerinin ve emeklerinin karşılığını almalarını sağlayacağız!

Memurumuzu, işçimizi, emeklilerimizi hak ettiği yaşam kalitesine kavuşturacağız!

Sosyal devlet anlayışıyla yoksulluğun, özellikle de kadın ve çocuk yoksulluğunu sonlandıracağız!

Yolsuzluğun Y’si konuşulmayacak artık bu ülkede!

Milletimizin her bir ferdinin refahtan adil pay almasını sağlayacağız!

Allah’ın takdiri, aziz Türk milletinin teveccühü ile, 21’inci yüzyıla yakışır, mutlu ve refah içinde bir Türkiye’yi cumhuriyetimizin 100.yılında inşa edeceğiz!

Kararlıyız!  Söz veriyoruz!

Ülkece güvenli, huzurlu ve mutlu günlere kavuşmak için sandığın gelmesini bekliyoruz. İnanın, çok az kaldı…

İktidarı hedefleyen bir siyasi partinin Seçim İşleri Başkanlığı olarak seçmen listeleri üzerinde kapsamlı incelemeler yapıyor, sağlıklı bir seçmen listesiyle seçimlere girebilmek için aylardır çalışıyoruz.

İtirazları yapacak, partimizi temsil edecek il/ilçe seçim kurulu üye ve temsilcilerimizin eğitimlerini veriyoruz.

Okul sorumlularımızın, sandık kurulu üyelerimizin ve müşahitlerimizin atamalarını ve eğitimlerini bugünden gerçekleştiriyoruz. İl ve ilçelerde seçim koordinasyon merkezlerini oluşturuyoruz.

Seçime kadar ve seçim günü kullanacağımız İRİS – İYİ Parti Raporlama ve İletişim Sistemi hazır. Seçim günü sandık sonuçlarını sistemimize yükleyecek ekiplerimizi oluşturuyor ve eğitiyoruz.

Gelişmiş demokrasilerde tartışma konusu olmaması gereken “seçim güvenliği” kavramı maalesef ülkemizin öncelikli gündemlerinden biri haline geldi.

Son yıllarda seçim süreçlerinde yaşadığımız olumsuzluklar, vatandaşlarımızın seçimlere olan güvenini zedeleyerek kaygı ve endişelerini arttırmıştır.

Ne yazık ki, adreste olmadığı halde seçmen listesinde görünen kişiler, mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılması, geçerli-geçersiz oylar üzerinden yapılan itirazlara göz kapamalar, muhalefetin bütün itirazları yok sayılırken, iktidarın talebiyle tekrarlanan seçimler gibi pek çok kanunsuzluk, hile, ihlal ve usulsüzlüklere hep birlikte şahit olduk.

Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyetimizin parolası “Egemenlik kayıtsız, şartsız, milletindir” sözüyle vurguladığı millet iradesinin tecelli edeceği tek yer sandıktır.

Seçim güvenliği, seçim sürecinin vazgeçilmez bir unsurudur ve bunu temin etmek de seçimin yönetim ve güvenliğinden sorumlu kurumlar ile seçime katılan siyasi partilerin asli görevidir.

Buradan seçimin yönetim ve güvenliğinden sorumlu kurumların bağlı olduğu İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanına da sesleniyorum!

Seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası görevinizi hukuka ve kanunlara uygun yapın!

Kolluk güçleri ve yargı mensupları üzerinden oyun kurmayın! Kurumlarınızın mensuplarına baskı uygulamayın!

Hukuksuz ve kanunsuz eylemlere meyletmeyin!

Kararını vermiş millet iradesinin önünde tezgahlanmış hiçbir oyun ve hile başarılı olamaz! Olamayacaktır!

Ayrıca artık İYİ Parti var!

İyi takipteyiz…

Vatandaşlarımız müsterih olsunlar; Seçimlerin adil, serbest, eşit, şeffaf, düzen ve dürüstlük ilkeleri içinde gerçekleşmesi için seçim güvenliği konusunda üzerimize düşen sorumluluğun ne derece büyük olduğunun farkındayız ve bu konuda kendimize güveniyoruz.

Oy namustur; dolasıyla, vatandaşlarımızın sandığa atacağı her oy, İYİ Parti’nin güvencesi altındadır. İYİ Parti olarak, her türlü tedbiri alıyoruz.

Erken, baskın veya zamanında yapılacak olan seçime hazırız!

Milletimizin helal oylarıyla bu yalan, talan ve harami düzenine son vereceğiz.

İYİ Parti farkını sahada olduğu gibi, sandıkta da ortaya koyacağımızı göreceksiniz. Antalya’da 1. Parti olacağız!

Bu vesileyle, bugün toplantımıza ev sahipliği yapan milletvekillerimiz Feridun Bahşi, Hasan Subaşı ve Antalya İl Başkanımız Sn. Mehmet Başaran başta olmak üzere  Antalya il ve ilçe teşkilatlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum."


Hibya Haber Ajansı