Kayseri Bilim Merkezi’nde “Öğretmen Akademisi” düzenlendi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Bilim Merkezi ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 9 farklı ilçeden 53 sınıf öğretmeninin katılımıyla “Öğretmen Akademisi” programı düzenlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Bilim Merkezi ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 9 farklı ilçeden 53 sınıf öğretmeninin katılımıyla “Öğretmen Akademisi” programı düzenlendi.

Kayseri Bilim Merkezi ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından öğretmenlerin seminer dönemi hizmet içi eğitimi kapsamında, Kayseri Bilim Merkezi’nin daha etkin ve verimli kullanımı ile ilgili eğitim ve örnek uygulamaları içeren “Öğretmen Akademisi” programı uygulanmaya başlandı.

Kayseri Bilim Merkezi’nde 27-29 Eylül tarihlerinde planlanan eğitimde uygulamalı olarak atölyeler yapılacak, Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisinde temel okçuluk eğitimi verilecek.

Kayseri Bilim Merkezi eğitmeni Lütfiye Aydın, program ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kayseri Bilim Merkezi’nin kullanımı ve burada yapılan çalışmalara yönelik tanıtma amacıyla yapılan bir etkinliktir. Hem biz hem de hocalarımız keyif alıyor. Bu sayede karşılıklı fikir alış verişi yapıyor, ileriye yönelik burası için neler yapılabileceğini tartışıyoruz.” diye konuştu.

Programa katılan Mehmet Tarman İlkokulu’nda görevli sınıf öğretmeni Zafer Kırgıl ise, Bilim Merkezi Öğretmen Akademisi’nde öğrencilere bilim adamlarının keşfetme ruhunu yaşatmaya çalışacaklarını belirterek, “Öğretmen eğitimlerini devam ettiriyoruz.3 gün burada eğitimler alacağız. Bütün öğrencilerin burada olması bizim için büyük gurur kaynağı olacak.” ifadelerini kullandı.

Kırgıl, Kayseri’de böyle bir tesisin olmasının bilimsel çalışmalara ışık tutmak için çok önemli olduğunu vugulayarak, “Büyükşehir, belediyecilik anlayışında her zaman öncülük yapmıştır, liderlik yapmıştır. Böyle bir tesisin de burada olması bilimsel çalışmalara ışık tutmak için çok önemlidir.” dedi.

Öğrencilere faydalı olacağını düşündüğü için akademiye katıldığını anlatan Sınıf Öğretmeni Kevser Karagöz ise öğrencilerin teknoloji çağından uzak kalmasını istemediğini ifade ederek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a öğretmenlere böyle bir fırsat sunduğu için teşekkür etti.

Hibya Haber Ajansı