KOBİ’lerin dijitalleşmesi ve iş gücü piyasası dönüşümü masaya yatırılacak

“Dayanıklı KOBİ’ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları” yarın başlıyor

TÜRKONFED, iş dünyasında birlikte çalışma kültürünün geliştirilmesi, Türkiye ve Suriye sermayeli KOBİ’lerin dayanıklılıklarının artırılması hedefiyle Hollanda merkezli sivil toplum kuruluşu SPARK iş birliği ile hayata geçirdiği “Dayanıklı KOBİ’ler, Güçlü Yarınlar” projesi kapsamında, altı buluşmadan oluşan bir webinar serisine başlıyor. “Dijitalleşme ve İş Gücü Piyasası Dönüşümü” temasıyla 3 Mart Çarşamba günü, saat 15.00’te düzenlenecek ilk çevrim içi etkinlik, www.dkgy.org adresi üzerinden takip edilebilecek.

KOBİ’lerin dayanıklılıklarının artırılması ve iş dünyasında birlikte çalışma kültürünün geliştirilmesi hedefiyle Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED), Hollanda merkezli sivil toplum kuruluşu SPARK iş birliği ile hayata geçirdiği “Dayanıklı KOBİ’ler, Güçlü Yarınlar” projesi kapsamında gerçekleştirilecek webinar’ların ilki yarın (3 Mart) başlıyor.

“Dijitalleşme ve İş Gücü Piyasası Dönüşümü” temasıyla düzenlenecek “Dayanıklı KOBİ’ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları”nın ilk etkinliği, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın açılış konuşması ile başlayacak. Gazeteci Ahu Özyurt moderatörlüğünde düzenlenecek panele, Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof. Dr. Fuat Keyman ile Siemens Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 Pazarlama Yöneticisi Derya İren konuşmacı olarak katılacak.

“Dayanıklı KOBİ’ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları”, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında, her ayın birinci ve üçüncü Çarşamba günü, saat 15.00’te farklı bir temayla düzenlenecek. Çevrim içi etkinlikler, www.dkgy.org adresi üzerinden takip edilebilecek.

50 KOBİ’ye 1,5 milyon TL’lik dijitalleşme ve altyapı iyileştirme desteği

Türkiye ve Suriye sermayeli KOBİ’ler arasında birlikte çalışma kültürünü geliştirmeyi hedefleyen “Dayanıklı KOBİ’ler, Güçlü Yarınlar” projesi ile KOBİ’lerin afet ve pandemi gibi krizlere karşı dayanıklılıklarının artırılmasına, dijital dönüşüm süreçlerinin desteklenmesine, sosyal bütünlük sağlanmasına, ekonomik kapsayıcılığı artırılmasına ve iş gücü kaybının önlenmesine katkı sunulması da amaçlanıyor. 25 Türkiye, 25 Suriye sermayeli olmak üzere toplam 50 KOBİ’nin katılacağı proje; eğitim, webinar, eşleştirme ve koçluk toplantıları olmak üzere dört ana faaliyet alanı üzerinden gerçekleştirilecek. Katar Kalkınma Fonu - Qatar Fund For Development (QFFD) tarafından finanse edilen sekiz ay süreli proje kapsamında ayrıca, her bir katılımcı firmaya 30 bin TL olmak üzere toplam 1,5 milyon TL fon sağlanacak. Fon, dijital dönüşüm süreçlerinin iyileştirilmesi ve projenin eğitim süreçlerinde belirlenen altyapı eksikliklerinin giderilmesi amacıyla kullanılacak.


Hibya Haber Ajansı