Kontrolmatik Teknoloji'nin halka arzı

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş'nin halka arz sonuçları açıklandı.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş'nin halka arz sonuçları açıklandı.

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş aracılığı ile Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş halka arzında 12-13 Ekim 2020 tarihlerindeki talep toplama işlemleri tamamlandı.
 
Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş halka arzında bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 38,2 katı, yurtiçi kurumsal yatırımcı kategorisinde tahsisatın 18,2 katı, yurtdışı kurumsal yatırımcı kategorisinde ise tahsisatın 8,7 katı olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün ise 26,3 katı talep toplandı.
 
Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş'nin 50.025.000 TL tutarlı 7.250.000 TL nominal değerli paylarının halk arzında toplam 18.255 yurtiçi bireysel yatırımcıya, 55 yurtiçi kurumsal yatırımcıya ve 7 adet yurtdışı kurumsal yatırımcıya toplamda ise 18.317 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirildi.
 
Dağıtıma esas tahsisat oranları ise yüzde 50 yurtiçi bireysel yatırımcılar, yüzde 30 yurtiçi kurumsal yatırımcılar ve yüzde 20 yurtdışı kurumsal yatırımcılar olarak gerçekleşti.
 
Halka arz ilişkin dağıtım tutarları ve talebi karşılanan başvuru sayısı, yatırımcı grubu bazında şöyle:
 


Hibya Haber Ajansı