Merck Türkiye’den MEAR Bölgesine yeni atama

Çalışanlarına farklı kariyer fırsatları ve deneyimler sunan Merck’te yeni bir yurtdışı atama gerçekleşti.

Merck Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü Özge Cömert, bundan böyle görevine “Yeni Lansmanlar ve Pazarlama Mükemmeliyeti MEAR Bölge Lideri” olarak devam edecek.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans (Executive MBA) eğitimini tamamlayan Özge Cömert, Merck’te Türkiye organizasyonu başta olmak üzere bölgesel ve global rollerde görev yaptı. Merck’teki kariyerine Türkiye Onkoloji Ürün Müdürü pozisyonunda başlayarak, Pazarlama Müdürlüğü görevinde devam eden Özge Cömert, ardından Kıtalararası Bölge Onkoloji Pazarlama Müdürlüğüne atandı.

Türkiye organizasyonunda Pazar Erişim ve Fiyatlandırma alanında kariyerine devam eden Cömert, aynı zamanda Merck Türkiye Liderlik Ekibinin bir üyesi olarak görev yaptı. Bu süreçte, 2018 yılında Almanya Genel Merkezde kısa süreli görevlendirme ile Onkoloji Global Pazarlama Direktörlüğü’ne atandı. Türkiye’ye dönmesini takiben, Sağlık Politikaları, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Direktörlüğü görevini sürdürürken, eş zamanlı olarak Onkoloji İş Birimi Direktörlü’ğüne atandı. Özge Cömert, Temmuz 2020 tarihinden itibaren Türkiye Onkoloji İş Birimi Direktörü ve Merck Türkiye Liderlik Ekibi üyesi olarak kariyerine devam etti.

1 Ekim 2020 tarihi itibariyle “Yeni Lansmanlar ve Pazarlama Mükemmeliyeti MEAR Bölgesi Lideri” görevine atanan Cömert, bu görevde MEAR (Orta Doğu, Afrika, Türk Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu) Başkanı Ramsey Murad’la çalışacak ve Dubai’ye yerleşecek.

Merck’e katılmadan önce 2005-2008 yılları arasında Servier İlaç firmasında çalışan Cömert, ilaç sektöründe satış, pazarlama, sağlık politikaları, pazar erişim ve fiyatlandırma alanlarında yerel, bölgesel ve global rollerde toplam 15 yıllık deneyime sahip.

Özge Cömert’in ataması da dahil olmak üzere, son 5 yılda toplam 20 Merck Türkiye çalışanı yurtdışında farklı pozisyonlara atandı. Amerika, Almanya, İsviçre, Güney Afrika

gibi farklı coğrafyalardaki ülkelere, kısa süreli yada kalıcı pozisyonlar olarak gerçekleşen bu atamalar, Merck’in farklı kariyer fırsatları ve deneyimler sunan bir şirket olduğunun açık bir göstergesidir.


Hibya Haber Ajansı