Piyasa gelişmeleri

BIST dün kapanışa doğru gelen alımlarla beraber günü %1.56 yükselişle 2408 seviyesinde tamamladı,

BIST dün kapanışa doğru gelen alımlarla beraber günü %1.56 yükselişle 2408 seviyesinde tamamladı, XULAS yükselişe öncülük etti ve %2.86 artış gösterdi. Bugün küresel piyasalarda görünüm pozitif, BIST’in de güne benzer şekilde başlamasını bekliyoruz. Dün açıklanan Fomc Tutanakları’na göre Fed yetkilileri bu aşamada ekonomiyi yavaşlatsa da, yüksek enflasyonun uzun süreli olmasını engellemek için faizleri bir süre daha artırmaktan yana olduklarını belirttiler.

İZLENECEKLER

—Haziran’22 Hazine Nakit Dengesi

ŞİRKET HABERLERİ

—Kiler Holding AŞ bugün ‘’KLRHO.E’’ kodu ve 7.10TL/baz fiyat ile Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

—SKBNK, bağlı ortaklığı Şeker Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin halka arzına yönelik çalışmalara başlandığını paylaştı.

—TCELL Ceo’su verdiği demeçte Paycell’in satışı için yapılan görüşmelerin Fed’in faiz artışı sonrası yavaşladığını belirtti. Diğer yandan Superonline’ın halka arz planlarının askıya alındığına değindi (Kaynak:Bloomberg).

—ORGE inşası devam etmekte olan Turkcell Veri Merkezi Projeleri’nin elektrik işlerinin yapımına yönelik verdiği €4.2mn ve TL26.8mn tutarındaki teklifin kabul edildiğini açıkladı.

—ERCB yurtdışında yerleşik iki farklı müşteriden toplam bedeli yaklaşık $11.9mn tutarında ihracat sipariş alındığını açıkladı.

—SISE hisse geri alım programı kapsamında dün TL20.76 fiyat ortalamasıyla toplam 1.98mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—BOSSA, BLCYT ve PSGYO’nun bedelsiz sermaye artırım başvuruları kurul tarafından onaylandı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı