Sporcu Çakmak: "Olimpiyatlarda ülkemi temsil etmek için çalışacağım"

AFYONKARAHİSAR-09.12.2022-HİBYA- Bedensel engelli sporcu Fevzi Çakmak, olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmek için çalışacağını söyledi.

Afyonkarahisar’ın Hocalar İlçesi Devlethan köyünde yaşayan bedensel engelli Fevzi Çakmak, sporcu olarak madalya kazanma hayalini gerçekleştirdi. 

Konya’da düzenlenen Para Yüzme Türkiye Şampiyonusı ve Milli Takım seçmelerine katılan Çakmak, S9 kategorisinde 100 metre Kurbağalamada Türkiye birincisi olurken, 50 metre Serbest yüzmede Türkiye 2’ncisi oldu.

Çakmak, seçmeleri 1.5 ay gibi kısa bir sürede hazırlandığını belirterek, yıllardır içinde uhde olan  spor aşkını yaşatmak için kapı kapı dolaştığını söyledi.

Kendisine Hocalar İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Barın tarafından yardım eli uzatıldığını ifade eden Çakmak, sporculuk hayatının başlama hikayesini şöyle anlattı:

“Müdürümün geldiğini duyduğumda yanına gittim ve spor yapmak istediğimi ona söyledim . Beni o kadar sıcak ve ilgi ile karşıladı ki önce şaşırdım sonra da çok sevindim. Bana havuz çalıştırıcı antrenör ayarlamak için birçok yeri aradı. Bedensel Engelliler Federesyon Başkanımla görüştü. Sonra Bedensel Engelliler Yüzme As Başkanı Filiz Balcı ile görüştü. Yakın bir zamanda yarışma olacağını ve ona katılabileceğimi öğrendik."

Çakmak, kendisine Antalya'da havuz çalıştırıcı antrenör ayarlandığına değinerek, "Yaklaşık 1.5 aylık bir hazırlık sonrasında Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve milli takım yarışmasına  hazırlanıp katıldım. Derecelerle döndüm ve mutluyum. Olimpiyatlarda ülkemi temsil etmek için çalışacağım.” dedi.

Hibya Haber Ajansı