Vali Çeber: “137 arkadaşımız Rize AFAD Müdürlüğü bünyesinde göreve başladı”

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde(AFAD) düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

RİZE-05.10.2022-HİBYA- Rize Valisi Kemal Çeber, Rize İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, AFAD İl Müdürü Mehmet Salih Avcı ve göreve yeni başlayan 137 yeni personelle birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Vali Çeber Rize Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün göreve yeni başlayan 137 yeni personelle birlikte kadrosunu güçlendirdiğini belirterek, AFAD Müdürlüğü’nde toplam 183 personelle birlikte kurumun doluluk oranının yüzde 98 seviyesinde olduğunu ifade etti.

Fiziki donanım anlamında yeterli olan binada personel açıklarını da kapatmaları gerektiğine değinen Vali Çeber, “137 arkadaşımız Rize AFAD Müdürlüğü bünyesinde göreve başladı. Özenle seçildiler ama çok özel eğitimlerden geçecek. Personellerimiz bu eğitimler sonunda bölge olarak Artvin ve Trabzon’un da sorumluluğunu üstlenerek Rize’ye hizmet edecek.” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı