Viranşehir'de mesai dışı diş hizmeti başladı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Viranşehir Devlet Hastanesi 01 Aralık 2022 itibari ile hafta içi her gün iki diş hekimi mesai sonrası 16.00-ile 24.00 arası MHRS üzerinden hizmet vermeye başladı.

ŞANLIURFA - 09.12.2022 - HİBYA - Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Şık açıklamasında,  ”Sağlık hizmetinin kesintisiz sürdürülmesi Bakanlığımızın öncelikli görevleri arasındadır. Sağlık hizmetlerinin ihtiyaç ve talepler doğrultusunda daha etkin, kaliteli, ulaşılabilir ve zamanında verilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu Bağlamda vatandaşın sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak adına Viranşehir Devlet Hastanesi olarak 01 Aralık 2022 itibari ile hafta içi her gün iki diş hekimi Mesai sonrası 16.00-ile 24.00 arası Mhrs üzerinden hizmet vermeye başlamıştır. Vatandaşlarımız "Merkezi Hekim Randevu Sistemi" (MHRS),Alo 182 ile diş hekimlerimizden randevu alarak, gündüz yapılan tüm diş tedavilerini yaptırabileceklerdir.(muayeneyle birlikte, Röntgen, diş tedavisi ve diş protezi vs. gibi). Mesai dışı çalışmalar sayesinde mesai saatleri içinde işyerinden izin alamayıp, diş tedavisi ve protez yaptıramayan hastaların mağduriyetleri giderilmiş olacaktır. Tüm halkımıza hayırlı olsun ”dedi.

Viranşehir Devlet Hastanesinde görevli Diş Hekimi Dt. Recep Karakuş ise,  “Viranşehir Devlet Hastanemiz diş ünitesinde toplam 20 hekimle günlük ortalama 350 hasta bakmaktayız.
Mesai dışında 16.00-ile 24.00 saatleri arasında iki diş hekimimiz Aralık ayı itibariyle mesai dışı çalışmaya başlamıştır. Viranşehir Devlet Hastanesine ve Viranşehir halkına hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı