Hava Durumu Çocukları kampanyası ile iklim değişikliği farkındalığı oluşturuluyor


İSTANBUL - 02.04.2024 - HİBYA - Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) ve The Weather Channel iş birliğinde başlatılan “Hava Durumu Çocukları” (Weather Kids) kampanyası ile dünya çapında iklim değişikliği üzerinde farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor.

Son Güncelleme : 16 Nisan 2024, Salı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) ve The Weather Channel iş birliğinde başlatılan “Hava Durumu Çocukları” (Weather Kids) kampanyası, dünya çapında hava durumunu öğrenmek için televizyon karşısına geçen izleyicileri, 2050 yılına ait özel bir hava durumu tahminiyle buluşturarak iklim değişikliği üzerinde farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Kampanya kapsamında sunulan hava durumu tahminlerinde çocuklar, izleyicileri artan sıcaklıkların, iklim değişikliğinin insanlar ve küresel ekonomi üzerindeki yıkıcı etkilerini daha da şiddetlendireceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Sunulan tahminler arasında ise, dünyadaki çocukların yüzde 94'ünün etkileneceği, gıda güvenliğine yönelik tehditler yer alıyor.

Çocuklar bu sunumda "Bu bizim için sadece bir hava durumu raporu değil. Bu, bizim geleceğimiz." çağrısında bulunuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan UNDP Başkanı Achim Steiner, "Hava Durumu Çocukları, bugün anlamlı bir iklim eylemi yapmazsak gerçekleşmesi oldukça muhtemel bir geleceğe karşı bizi uyaran güçlü bir çağrı. İklim değişikliği konusundaki süregelen eylemsizlik, bugünün çocukları ve gelecek nesiller için giderek daha yaşanılamaz bir gezegene yol açacak. Rotamızı, ancak hızlı ve kapsamlı bir şekilde hemen şimdi harekete geçersek düzeltebiliriz." dedi.

Hava Durumu Çocukları kampanyası dünya çapında 80'den fazla ülkedeki haber kanallarında yayınlanacak. Türkiye'de ise Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü (MGM) ve İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), küresel kampanyanın ortakları arasında yer alıyor.

Hibya Haber Ajansı

piramit menkul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.