Altun: “İsrail, Gazze’de hakikati de katletmenin arayışı içindedir”


DEREN KOCAMANOĞLU-08.12.2023-HİBYA- Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT World Forum’da konuştu.

Tarih: 08 Aralık 2023 15:03:45

Vakıf Katılım

Altun’un konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“İçinde bulunduğumuz bu belirsizlik çağında stratejik iletişim artık kamu politikasının ve uluslararası ilişkilerin bir tali unsuru olmaktan çıkmış, bir yandan etkin bir dış politika enstrümanına dönüşürken öte yandan artık ulusal güvenliğin önemli unsurlarından bir tanesine dönüşmüştür.

Bugün bütün dünya yüzünde oluşan dezenformatif atmosfer, ülkelerin siyasi istikrarını, demokrasilerini, kamu sağlığını ve ekonomik ortamlarını tehdit eder bir noktaya gelmiştir. Türkiye, bu durumu en sert ve en erken şekilde tecrübe eden ülkelerin başında gelmektedir. Türkiye’nin etkin bir bölgesel güce ve bir küresel oyuncuya dönüşmesinden rahatsız olan aktörler geçtiğimiz 10 yılda Türkiye’ye karşı dezenformasyon silahını yoğun bir şekilde kullandı.

Cumhurbaşkanımız, siyasete girdiği ilk yıllardan itibaren dönemin antidemokratik, tek sesli ve vesayetçi medya düzenine karşı çok net bir başkaldırı ortaya koydu ve ona karşı mücadele verdi. Bu bağlamda medyanın demokratikleştirilmesi ve kitle iletişim alanında çok sesliliğin ve hesap verilebilirliğin temin edilmesi için çaba sarf etti.

Türkiye son 10 yılda farklı biçim ve içeriklerle karşımıza çıkan dezenformasyon kampanyalarına teslim olmadı. Dahası Türkiye, bu 10 yıllık süreçte sadece kendisine yönelen dezenformasyon kampanyalarına, sosyal medya operasyonlarına karşı bir direniş hattı kurmadı aynı zamanda uluslararası kamuoyuna da bir bilinç ihraç etti.

İsrail bugün bebeklerin, çocukların, kadınların, yaşlıların, mazlumların yanında Gazze’de hakikati de katletmenin arayışı içindedir. İsrail, sürdürdüğü vahşet ve soykırımlara varan katliamları izlemek için sistematik şekilde yalan ve yanıltıcı haberler imal etmekte ve bunları yaymaya çalışmaktadır.”

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.