Çin'de İşçi Bayramı tatilinde turistik noktalara yoğun ilgi


Çin’de 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla 5 günlük tatil bugün başladı.

Tarih: 29 Nisan 2023 15:35:01

Vakıf Katılım

Çin’de 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla 5 günlük tatil bugün başladı.

Çin Turizm Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre, bu yılki İşçi Bayramı sırasında Çin’de 240 milyonun üzerinde seyahat gerçekleştirilerek, 2019 yılındaki seviyenin geride bırakılması bekleniyor. Tatil döneminde elde edilecek turizm gelirinin de 2019 yılının aynı döneminin yüzde 83’üne ulaşabileceği belirtildi.

Bayram öncesindeki tur rezervasyonu sayısının da beklentilerin üzerinde olduğu, vatandaşların aşırı talepten dolayı bilet bulmakta zorlandığı kaydedildi.

Uçak bileti rezervasyonları ise 2019 yılındaki seviyeyi geride bırakırken, seyahat platformlarında otel için yapılan aramaların sayısı 2022 yılının aynı dönemine göre 9 kat arttı.

Yurt içindeki tur rezervasyonları son 5 yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, ülke genelindeki turistik mekânlar ziyaretçiler için hazırlıklarını tamamladı.

Çin Seddi’nin Badaling bölümünü ziyaret için yapılan rezervasyonlara büyük talep olduğu, 30 Nisan ve 1 Mayıs günleri için ziyaretçi sayısı sınırının dolduğu kaydedildi. Çin Seddi’ndeki çıkış kapılarının sayısı da artırıldı.

Anhui eyaletinde bulunan Huangshan Dağı’na da alternatif gezi hatları açıldı. Wuyishan Dağı bölgesi, yılın sonuna kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Bölgede 1 Mayıs bayramı sırasında 7 otopark ücretsiz hizmet verecek. Dunhuang Mağaraları için de biletlerin tükenmek üzere olduğu bildirildi.

Diğer yandan, bu yılki bayram tatilinde de doğa gezileri büyük ilgi görürken, pansiyonlarda yer kalmadığı ve fiyatların yükseldiği belirtildi.

Talebi karşılamak için Çin içindeki uçak seferlerinin sayısının da artırıldığı bilgisi verildi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

 

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul