DEVA Partili Avşar: “Emeklilik aylığı gıda harcamasına dahi yetmiyor”


DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, emekli maaşları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Tarih: 13 Şubat 2024 18:17:24

Vakıf Katılım

Cem Avşar yaptığı açıklamada iktidarın emeklilik politikasızlığını eleştirerek, "2024 yılını emeklilik yılı ilan eden Cumhurbaşkanının, açlık sınırının 14 bin 431 TL olduğu bir dönemde emekliyi 10 bin TL ile açlığa, yoksulluğa mahkum etti." diye konuştu.

“İktidar, 2 ay önce emekliye ulufe dağıtır gibi 5 bin liralık harçlık verdi.” diyen Avşar, ”Sayın Cumhurbaşkanı, 40 yıl ülkeye emek veren emeklilerimize gerçek olmayan TÜİK’in enflasyon rakamlarına yüzde 5 ilave zammı "bütçe imkanlarımızı zorlama pahasına" diyerek vermiş ve aslında ekonominin ne derece müşkül durumda olduğunu adeta itiraf etmiştir.” dedi.

“Emeklilik aylığı gıda harcamasına dahi yetmiyor”

Avşar emeklinin aylığının gıda harcamasına dahi yetmediğini dile getirerek, “TÜRK-İŞ Aralık ayı verilerine göre (açlık sınırı) yani 4 kişilik ailenin gıda harcaması; 14 bin 431 TL. Verdikleri emeklilik aylığı, gıda harcamasına dahi yetmiyor. şimdi iktidara bir zamanlar Sayın Cumhurbaşkanının sorduğu gibi soruyorum” ‘Evin kirasını kim ödeyecek? Elektrik parasını kim ödeyecek? Su parasını kim ödeyecek?’ İşte ekonomik durum bu. Öyle değil mi? Bu emekli nasıl yaşayacak? Bu emekli açlığa, yoksulluğa terk edildi. Sayın Cumhurbaşkanının bir zamanlar dediği gibi ‘zalim yönetim’ demiyorum ama emeklilerimize sesleniyorum; sizi açlık sınırına mahkum eden bu yönetimin peşinden gitmeyin, güvenmeyin.” şeklinde konuştu.

 

 

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.