DEVA Partili Ekmen, Bakan Uraloğlu’na liman, havayolu ve demiryolu projelerini sordu


DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Mersin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yapılması gereken projeleri sordu.

Tarih: 02 Aralık 2023 17:25:16

Vakıf Katılım

Bütçe kitapçığında Mersin Limanı için 11,4 milyon TEU/Yıl yazıldığını ifade eden Ekmen, bunun ana konteyner limanının hayata geçmesi için kuvvetli bir müjde olduğunu söyleyerek, Bakana bu projenin ne zaman hayata geçeceğini sordu.

Güneydoğu Anadolu’daki hava ulaşımı, demiryolu projeleri ve karayollarında yaşanan sıkıntılarla ilgili de söz alan Ekmen’in soruları şu şekilde:

“Batman-Siirt ve Batman-Diyarbakır kara yolları tam yirmi iki yıldır ülkenin dört bir yanında yapılan yollara rağmen kangren hâle gelmiştir. Bu konuyu gündeme almayı düşünüyor musunuz?

Diyarbakır ve Batman'ı kapsayacak Hızlı Tren Ve Otoban Ağı Projeleri'ni ne zaman gündeme almayı düşünüyorsunuz?

Diyarbakır ve Batman illeri için yetersiz kalan Türk Hava Yolları uçuş seferlerinin özellikle Ankara-İstanbul için artırılması hususunda bir çalışmanız var mıdır?”

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.