Ekonomik çalışmalarda ÇKP dışı kesimin önerileri dinlendi


Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi tarafından geçtiğimiz günlerde ÇKP dışı şahsiyetlerin katılımıyla düzenlenen bir toplantıda, bu yılın ve önümüzdeki yılın ekonomik çalışmaları için görüş ve öneriler dinlendi.

Tarih: 08 Aralık 2023 15:59:44

Vakıf Katılım

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi tarafından geçtiğimiz günlerde ÇKP dışı şahsiyetlerin katılımıyla düzenlenen bir toplantıda, bu yılın ve önümüzdeki yılın ekonomik çalışmaları için görüş ve öneriler dinlendi.

Çin Cumhurbaşkanı ve ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping toplantıda, önümüzdeki yılın Çin Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 75. yıldönümü ve 14. Beş Yıllık Plan’ın kritik bir yılı olduğuna işaret etti.

Xi, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“İstikrar içinde ilerleme arayışında bulunmaya bağlı kalarak, yeni kalkınma düşüncesini tam, doğru ve kapsamlı bir şekilde uygulayacağız. Yüksek nitelikli kalkınmayı sağlam bir şekilde ilerleterek, reformu ve dışa açılmayı kapsamlı bir şekilde derinleştireceğiz. Yüksek seviyeli bilim ve teknolojiye dayanarak güçlenmeyi gerçekleştireceğiz. İç talebi genişletme ile arz yönlü yapısal reformu derinleştirmeyi, yeni tip kentleşme ile kapsamlı kırsal kalkınmayı, nitelikli gelişme ile yüksek seviyedeki güvenliği koordineli bir şekilde ilerleteceğiz. Bunun yanı sıra, ekonomik canlılığı etkili bir şekilde artırarak ve riskleri önleyerek, pozitif ekonomik toparlanma eğilimini sağlamlaştıracağız. Böylelikle halkın gördüğü faydayı artıracağız, sosyal istikrarı koruyacağız ve Çin tarzı modernizasyonla güçlü ülke inşasını ve ulusal kalkınmanın yüce davasını ilerleteceğiz.”

Toplantıya demokratik partilerden, Tüm Çin Sanayi ve Ticaret Federasyonu’ndan ve bağımsız kurumlardan temsilciler katıldı.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.