Etisan Holding “Klasik Müzik 101” projesini hayata geçirdi


Türkiye’de 30 aşkın üniversitede teknoloji tabanlı ödeme sistemleri hizmeti veren Etisan Holding, üniversiteli gençleri klasik müziğin eğlenceli yönüyle buluşturan “Klasik Müzik 101” projesini hayata geçirdi. Proje çerçevesinde ilk konser Gazi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Tarih: 13 Haziran 2023 13:08:40

Vakıf Katılım

Klasik müziğin evrensel duayenlerinden biri olan Devlet Opera ve Balesi Eski Genel Müdürü Rengim Gökmen yönetimindeki Etisan Holding Oda Orkestrası, ilk konserini 12 Haziran Pazartesi günü Gazi Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Eğlenceli bir dinleti sunan Klasik Müzik 101 ile keyifli anlar yaşayan üniversiteli gençler, aynı zamanda klasik müziğin temel kavramlarını da öğrenme imkânı buldu. 

“Klasik Müzik 101” projesiyle gençlerin kültür sanat gelişimine katkı sunmayı ve genç kuşaklar arasında klasik müzik dinlemeyi teşvik etmeyi amaçladıklarını dile getiren Etisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Özgün konser öncesi yaptığı konuşmada, “Etisan Holding olarak çok uzun yıllardır üniversitelerde eğitim gören öğrencilerimize, öğretim üyelerimize, idari personellerimize geliştirdiğimiz yüksek teknoloji ile hizmet veriyoruz. Bugün itibariyle birbirinden kıymetli onlarca üniversitede yüzbinlerce öğrencinin, öğretim üyesinin ve çalışanların finansal hareketlerini güven içinde gerçekleştirmelerini sağlıyoruz” dedi.

Bu işbirliği sayesinde Etisan Holding olarak kendilerini, bu büyük üniversite ailesinin bir parçası olarak gördüklerini vurgulayan Özgün. “Toplumumuzun gelişimine ait sosyal sorumluluklarımızın farkındalığıyla bu değerli yola çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

Mert Özgün konuşmasında şunları söyledi: “Bize bu ulvi çatı altında Türk gençliğine karşı sorumluluğumuzu bir nebze yerine getirebilmemiz adına kapılarınızı açıp yanımızda olduğunuz için Etisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak çok teşekkür ederim. 

Ünlü orkestra şefimiz Sayın Rengim Gökmen'in rehberliği ve değerli orkestramızın olağanüstü yeteneği ile genç beyinlerle bağ kurmayı, yaratıcılığı teşvik etmeyi ve sanata karşı derin bir takdir aşılamayı amaçlıyoruz. Bu nedenle müzik ve kültürel alışveriş yoluyla, gençlerimizin bilinçlenmesini sağlamak, eğlenirken bilgilendirmek, müziği yalnız dinleterek değil anlatarak da bilinçli seçiciler olmaları için oluşturduğumuz konserlerimizle gelecek nesile potansiyellerini kucaklamaları ve dünyamıza olumlu katkıda bulunmaları için ilham verebileceğimize inanıyoruz.”

Özgün, Etisan Holding Oda Orkestrası “Klasik Müzik 101” Projesi’nin, 40’a yakın üniversitede yapacağı yolculuğun ilk adımını attıklarını belirterek, Proje’nin evrensel müzik diliyle sınırları aşan ve insanları aynı kültürel zeminde birleştiren olağanüstü bir deneyim sunmayı taahhüt ettiğini dile getirdi.

Mert Özgün konuşmasını şöyle tamamladı: “Ulu Önder Atatürk’ün Türk gençliğine emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalabilmesi adına bizler de tecrübemiz bilgi ve birikimimizle Türk gençliğinin yanında olmaya devam edeceğimizi belirtiyor, 

Ey Türk gençliği hoşgeldiniz” diyorum.”

“Müzik Toplumların Geleceğine Önemli Bir Yatırım” 

Toplumların eğitiminde müziğin önemli bir rol oynadığını vurgulayan, Devlet Opera ve Balesi Eski Genel Müdürü ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Rengim Gökmen, toplumun profesyonel müzisyen olmayan kesimlerinin müzik sanatıyla kurabileceği doğru bağlantıların, o toplumun geleceğine yapılan önemli bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

İleride çeşitli alanlarda meslek edinecek tüm gençlerin müzikle kuracağı sağlıklı bağın toplumun aydınlık geleceğine katkı sağlayacağını dile getiren Gökmen, “Üniversite gençliğini aydınlatacağına geliştireceğine ve zihinlerinde yepyeni yaratıcı düşüncelerin kapısını açacağına yürekten inandığım Etisan Holding’in girişimi ve önderliğinde başlatılan bu çok önemli projeyi gerçekleştirirken büyük heyecan duyuyorum” dedi. 

 

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.