GTech’e yeni genel müdür yardımcısı atandı


Finansal teknolojiler ve analitik konularda çözümler sunan Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden GTech büyümeye devam ediyor. GTech yönetim kadrosuna Proje Yönetimi Mükemmeliyet Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Arcun Tanju katıldı.

Tarih: 25 Eylül 2023 15:51:22

Vakıf Katılım

Finansal teknolojiler ve analitik konularda çözümler sunan Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden GTech büyümeye devam ediyor. GTech yönetim kadrosuna Proje Yönetimi Mükemmeliyet Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Arcun Tanju katıldı.

Türkiye’de ve yurt dışında farklı sektördeki müşterilerinin dijital dönüşüm yolculuklarına rehberlik eden Türkiye’nin teknoloki lideri GTech; yönetim kadrosuna önemli bir ismi daha dâhil etti. Teknoloji sektöründe 32 yıllık deneyime sahip olan Arcun Tanju, GTech’te Proje Yönetimi Mükemmeliyet Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak. Tanju, Proje Yönetim Ofisi'nin lideri olarak, tüm faaliyetleri uçtan uca yönetecek, projelerin hedeflere uygun şekilde gerçekleşmesini ve paydaşların ihtiyaçlarına en hızlı ve doğru şekilde cevap verilmesini sağlayacak.

Arcun Tanju kimdir?

1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olan Arcun Tanju; yüksek lisans eğitimini aynı üniversitede, aynı uzmanlık alanında tamamladı. Kariyer hayatına 1991 yılında Globeks A.Ş. bünyesinde Teknik Satış Temsilcisi olarak başladı. 1994 yılında Siemens bünyesinde Ar-Ge Mühendisi görevini üstlenen Tanju; 1995 yılında Minor Information Technologies’in Yönetici Ortağı oldu. 3 yıl sonra Infina Yazılım kadrosuna dahil olan Arcun Tanju; Yazılım Geliştirme Müdürü olarak başarılı çalışmalara imza attı.

1999 yılında Microsoft bünyesine katılan Tanju 16 yıl boyunca çeşitli sorumluluklar taşıdıktan sonra 2016-2017 yıllarında Taross Digital Education Solutions’da Teknoloji Danışmanlığı yaptı, 2017-2020 yılları arasında ise Kaliforniya Silikon vadisindeki Affinity Home Care firmasında CEO olarak görev aldı. 2020 yılından bu yana İGDAŞ A.Ş.’de CIO pozisyonunda çalışan Arcun Tanju; eylül ayı itibariyle GTech yönetim ekibine Proje Yönetimi Mükemmeliyet Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak dahil oldu.

GTech Hakkında:

2000 yılında kurulan GTech, birçok farklı sektörlerdeki deneyimlerini, global teknolojik gelişmelerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunmaktadır. Dijital dönüşüm yolculuklarında kurumlara güvenli bir rehber olan GTech, sektördeki hızlı değişime kolay adapte edilen çözümleri ile şirketlerin teknolojik altyapısını modern platformlara taşıyarak daha rekabetçi olmalarını sağlayan son derece çevik bir yapıya sahiptir. Müşteri odaklı yaklaşımı, verinin her katmanı ve her alanı üzerinden edindiği bilgi ve derin saha tecrübesi ile GTech, Veri Analitiği ve Finansal Teknolojiler olmak üzere 2 ana başlık altında uçtan uca hizmetlerini sunmaktadır. Analitik alanında; Büyük Veri ve Analitik, Veri Ambarı ve İş Zekası, Sistem ve Veri Tabanı Yönetimi, Bütçe Planlama ve Finansal Konsolidasyon hizmetleri ile Analitik Sigortacılık ürünü Wiseboard Insurance, Analitik Perakendecilik ürünü Wiseboard Retail ve   İK Bütçe Planlama ürünü Cubeview HR’ı sağlamaktadır. Finansal Teknolojiler alanında; Ana bankacılık ürünü Symphony Banking,  Tüketici finansmanı ürünü Symphony Lending, Dijital Kanal ürünü Symphony Digital, API ve açık bankacılık ürünü Symphony LABs, Yasal raporlama ürünü Magic Reports, İleri analitik ürünü Smartbank, ve Moody’s Analytics Risk Yönetimi ürünlerini sağlamaktadır. TÜBİTAK, Üniversiteler, iş ortakları iş birliği ve bütünsel yaklaşımı ile sektörlerin ihtiyaçlarını ön görerek AR-GE merkezlerinde değer yaratan çözümlere odaklanan GTech, uzun süredir Avrupa ve İngiltere’deki müşterilerine hizmet vermenin yanı sıra 2022 yılında Dubai ofisini açarak Körfez Bölgesi’de de kurumların dijital dönüşümlerine rehberlik etmektedir.

Daha fazla bilgi için: https://www.gtech.com.tr/

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.