GTech’in Afrika açılımı devam ediyor


Afrika pazarına yönelik son dönemde önemli adımlar atan Türkiye’nin lider teknoloji şirketi GTech; GITEX Afrika Fuarı’nda yer alarak bu bölgenin dijital dönüşüm süreçlerine rehberlik etme kararlılığını güçlendirdi.

Tarih: 10 Haziran 2024 16:36:36

Vakıf Katılım

Afrika pazarına yönelik son dönemde önemli adımlar atan Türkiye’nin lider teknoloji şirketi GTech; GITEX Afrika Fuarı’nda yer alarak bu bölgenin dijital dönüşüm süreçlerine rehberlik etme kararlılığını güçlendirdi.

Finansal teknolojiler ve analitik alanında yerli ürünleriyle öne çıkan GTech; geçtiğimiz hafta Fas’ın Marakeş kentinde düzenlenen ve Afrika’nın en büyük teknoloji fuarı olan GITEX Fuarı’nda yerli yazılımlarını tanıttı. Bu sene ikincisi düzenlenen, 130 farklı ülkeden küresel işletmeler, yatırımcılar ve girişimcilerin katılım sağladığı fuarda GTech; yapay zeka ve ileri analitik ile destekleyerek geliştirdiği finansal teknoloji ürünlerini Afrika pazarında geniş bir kitle ile tanıştırdı.  

Doğu Afrika’daki şirketlerin dijital dönüşümlerini hızlandırmak amacıyla Mart ayında Etiyopya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden Alta Computec ile stratejik iş birliği yaparak Afrika açılımını başlatan GTech; yeni nesil bankacılık ihtiyaçlarını karşılayan ve sektördeki hızlı değişime kolay adapte edilen ürünleri ile artık Türkiye ve komşu coğrafyalardan sonra Afrika’daki finans kurumlarının da dijital dönüşümlerine rehberlik ediyor.

GITEX Fuarında,  Afrika Devlet ve Hükümet Başkanlarının kıtada sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınmayı hızlandırmak amacıyla oluşturdukları Smart Africa inisiyatifi delegeleri ile bir araya gelerek Afrika’nın dijital dönüşüm vizyonunu ve hedeflerini konuştuklarını belirten GTech Ortağı Gürhan Taşkaya; “Son yıllarda Afrika’da dijital dönüşüm süreçleri oldukça hız kazandı. Bu bölgede büyük bir potansiyel var. GTech olarak global büyüme yolculuğumuzda merceğimizi bu bölgeye çevirdik. Son dönemde Afrika’da gerçekleştirdiğimiz iş ortaklarımızla bölgeye güçlü bir giriş yaptık. 24 yıllık derin bilgi birikimimiz ve yeni nesil teknolojilerin kabiliyeti ile geliştirdiğimiz finansal teknoloji alanındaki ürünlerimizle böylesi prestijli bir fuarda yer almaktan dolayı gururluyuz. Alanında uzman ekiplerimizle geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli ürünlerimizi Afrika pazarına sunarak bölgenin dijital dönüşüm sürecine katkı sağlamanın heyecanını yaşıyoruz. GITEX fuarında yer alarak Afrika’nın dijital dönüşüm yolcuğuna verdiğimiz önemi gösterirken iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve çözümlerimize ihtiyacı olan firmalarla bir araya geldik. Geçen yıla göre yüzde 100’e yakın büyüme gösteren fuarda standımıza gösterilen ilgi bizi çok memnun etti” açıklamasında bulundu.  

GTech Hakkında:

2000 yılında kurulan GTech, birçok farklı sektörlerdeki deneyimlerini, global teknolojik gelişmelerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunmaktadır. Dijital dönüşüm yolculuklarında kurumlara güvenli bir rehber olan GTech, sektördeki hızlı değişime kolay uyarlanan çözümleri ile şirketlerin teknolojik altyapısını modern platformlara taşıyarak daha rekabetçi olmalarını sağlayan son derece çevik bir yapıya sahiptir. Müşteri odaklı yaklaşımı, verinin her katmanı ve her alanı üzerinden edindiği bilgi ve derin saha tecrübesi ile GTech,  Finansal Teknolojiler ve Veri Analitiği olmak üzere 2 ana başlık altında uçtan uca hizmetlerini sunmaktadır. Finansal Teknolojiler alanında; Ana bankacılık ürünü Symphony Banking, Tüketici finansmanı ürünü Symphony Lending, Dijital Kanal ürünü Symphony Digital, API ve açık bankacılık ürünü Symphony LABs, Yasal raporlama ürünü Magic Reports, Kredi Skorlama ürünü Eyeqube Engine, Davranışsal Risk Analizi ürünü Eyeqube Riskwise ve Moody’s Analytics Risk Yönetimi ürünlerini sağlamaktadır. Analitik alanında; Büyük Veri ve Analitik, Veri Ambarı ve İş Zekası, Sistem ve Veri Tabanı Yönetimi, Bütçe Planlama ve Finansal Konsolidasyon hizmetleri ile Analitik Sigortacılık ürünü Wiseboard Insurance, Perakende Analitik Dashboard ürünü Wiseboard Retail, Perakende Satış ve Stok Tahminleme ürünü Eyeqube Retail ve İK Bütçe Planlama ürünü Cubeview HR’ı sağlamaktadır. TÜBİTAK, Üniversiteler, iş ortakları iş birliği ve bütünsel yaklaşımı ile sektörlerin ihtiyaçlarını ön görerek AR-GE merkezlerinde değer yaratan çözümlere odaklanan GTech, uzun süredir Avrupa ve İngiltere’deki müşterilerine hizmet vermenin yanı sıra 2022 yılında Dubai ofisini açarak Körfez Bölgesi’de de kurumların dijital dönüşümlerine rehberlik etmektedir.

Daha fazla bilgi için: https://www.gtech.com.tr/

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.