IFS Cloud, otomasyon ve optimizasyon alanlarında yapay zeka yeteneklerini güçlendiriyor


IFS İş operasyonlarında değer elde etme sürecini hızlandırmak amacıyla ESG yeteneklerine daha fazla vurgu yapılıyor.

Tarih: 07 Aralık 2023 10:14:09

Vakıf Katılım

IFS İş operasyonlarında değer elde etme sürecini hızlandırmak amacıyla ESG yeteneklerine daha fazla vurgu yapılıyor.

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS, yılda iki kez yayınladığı IFS Cloud sürümlerinden ikincisini piyasaya sundu. Bu sürüm, IFS müşterilerine şirketlerinin verimliliğini artırmalarına ve operasyonel mükemmelliği sağlamak adına dijital teknolojiden yararlanmalarına yardımcı olacak yeni yeteneklere odaklanıyor.

IFS Cloud’un yeni sürümü IFS’in ana endüstrilerdeki müşterilerinin şekillendirebilir, akıllı ve otonom yapılar oluşturmalarına yardımcı olma hedefinin devamı niteliğindedir.

Bu güncelleme ile birlikte, şirketin son dönemde başlattığı yapay zeka mimarisi IFS.ai'ın özelliklerini, IFS'in geniş ürün yelpazesi ve endüstriye özel yetenekleriyle bütünleştiriyor. Bu entegrasyon, yapay zekayı müşterilerin şirket genelinde kullanabilmelerini sağlayarak endüstriye özgü iş süreçlerini simüle etme, optimize etme ve otomatikleştirme yetenekleri sunuyor. Bu sayede şirketler, çalışanlarını ve varlıklarını yönetirken, sundukları hizmetlerin verimliliğini artırarak hizmet verdikleri endüstrilerde önemli avantajlar sağlıyor.

Şirketler, değişen makro ekonomik koşullara hızlı, etkili ve sürdürülebilir bir şekilde yanıt vermek amacıyla iş esnekliklerini artırmayı hedefliyorlar. Uzun vadeli başarıya ulaşmak ise çeviklik ve uyarlanabilirlik konularında iyileştirmeler yapmayı gerektiriyor. Bu durum teknoloji inovasyonuna olan bağımlılığı artırıyor. Dijitalleşmeye önceden yatırım yapmış olan şirketler, bu sayede yapay zeka gibi teknolojilerden daha hızlı bir şekilde faydalanarak operasyonel performanslarını etkin bir biçimde yönetiyor ve üretkenliklerini arttırıyor.

IFS Cloud’un son sürümü üç stratejik konuya odaklanmaya devam ediyor.

 • Çalışanları, Varlıkları ve Servisleri Optimize etmek

 • Küresel operasyonları birbirine bağlamak

 • ESG hedeflerine karlı bir şekilde ulaşmak

Çalışanları, Varlıkları ve Servisleri Optimize Edin

IFS Cloud, çalışanlar, varlıklar ve servislerle ilgili süreçleri kolaylaştırmak, veri kalitesini artırmak ve uyumluluğu geliştirmek amacıyla yapay zeka, makine öğrenmesi, IoT ve otomasyon teknolojilerini etkin bir şekilde kullanır.

 • Çapraz iş içgörülerini ve akıllı otomasyonu birleştirerek kapasite kullanımını en üst düzeye çıkarın. (Üretim Çizelgeleme ve Optimizasyon, ERP)

 • Verimliliğini artırın, iş hacmini yükseltin, maliyetleri düşürün ve üretim kalitesini iyileştirin. (Üretimde Akıllı Otomasyon, ERP)

 • Sipariş karşılamayı artırın, üretkenliği geliştirin ve müşteri hizmet seviyelerini iyileştirin.  (Tedarik Zinciri Yönetimi, ERP)

 • Bakım prosedürü gecikmelerini önleyerek BT yönetimini en aza indirin. (Havacılık Bakımı)

 • Ekip verimliliğini en üst seviyeye çıkarın ve ilk seferde onarım oranlarıyla maliyetleri azaltın. (Servis Yönetiminde Çizelgeleme ve Optimizasyon)

 

Küresel Operasyonları Bağlayın:

IFS Cloud, veri ve diğer operasyonel siloları yıkarak, çalışanları birbirine bağlar ve uyumlu hale getirir. Böylece şirket genelinde riskleri ve fırsatları belirlemeyi amaçlar. Yapılan son güncelleme, istenmeyen karmaşıklıkla birlikte arıza sürelerini azaltmayı ve müşteri hizmetlerini olumlu bir şekilde etkilemeyi sürdürerek iş süreçlerini geliştirmeye devam ediyor.

 • Kıyı ve açık deniz varlıkları arasındaki açık deniz bakım operasyonlarını en verimli şekilde gerçekleştirebilmek için kritik iş verilerini bir araya getirin ve işlem güncellemelerini entegre edin. (EAM)

 • Finansal değer zinciri boyunca süreç otomasyonunu kullanarak, etkili ve güvenilir servis sunumunu deneyimleyin. (Servis Yönetimi)

 • Adobe entegrasyonu sayesinde maliyetleri ve karmaşıklığı azaltın. Elektronik imzalarla hızlı ve verimli belge imzalama deneyimini yaşayın. (Varlık Yönetimi)

ESG Hedeflerine Karlı Bir Şekilde Ulaşın:

IFS Cloud, ESG hedeflerini kârlı ve şeffaf bir şekilde yönetmeyi desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. En son güncelleme, endüstrilerin taahhütlere karşı ilerleme kaydetme, şeffaflığı sağlama, bileşenleri yeniden kullanma, üretim maliyetlerini azaltma ve geliri artırma amacıyla verilerden en iyi şekilde faydalanmalarına olanak tanır.

 • Daha bilinçli kararlar alabilmek için enerji tüketimi, kullanılan malzemeler ve DEI konularında ESG odaklı içgörülere ulaşın. (IFS Cloud Lobiler)

 • Sürdürülebilirlik hedeflerine yönelik ilerlemeyi kolayca ve doğru bir şekilde izleyin. (IFS Cloud Emisyon İzleyici)

 • Üretim sürecinde bileşenleri tekrar kullanın, üretim maliyetlerini azaltıp sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyin. (Tedarik Zinciri, ERP)

IFS Chief Product Officer’ı Christian Pedersen, "Müşterilerimizin iş performansını artırmak ve esnekliklerini öngörülebilir kılmak adına teknolojiye duydukları bağlılığı da göz önünde bulundurarak dijital dönüşümü hızlandırmak bizim için öncelikli bir hedef olmaya devam ediyor. IFS Cloud’un son sürümüyle, müşterilerimizin yenilikleri hızla benimsemelerini sağlamak ve ürün vizyonumuza sadık kalmak amacındayız." diyen Pedersen, sözlerine şöyle devam etti: "Bu, sadece güncel kalmayı değil, aynı zamanda çevre dostu bir ürün sunma taahhüdümüzü de içermektedir. IFS Cloud, her zaman güncel olan ve kullanıcılarına en son dijital ve yapay zeka yenilikleriyle tanışma fırsatı sunan bir seçenek sunmaktadır. Ayrıca, IFS.ai yetenekleri zaten IFS Cloud’da mevcut ve bu alana yapılan yatırımlar devam ediyor. Yapay zeka ile hedefimiz, tüm müşterilerimizin kurumsal çapta etki yaratmalarına olanak tanıyan bir çözüm sunmaktır."

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.