Nilüfer'de "yüz yıllık SÖZ” canlı okuma performansı gerçekleştirilecek


Nilüfer Belediyesi Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarına hız kesmeden devam ediyor. Nilüfer Kent Tiyatrosu, Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban tarafından tasarlanan ve yönetilen “yüz yıllık SÖZ” isimli canlı okuma performansı, Cumhuriyet döneminde yazılmış romanlardan seçilen 100 Romanın, Türkiye’nin tüm tiyatro okulları ve konservatuvarlarından davet edilen 100 tiyatro öğrencisi tarafından bir gün içinde, tek bir solukta okunmasıyla gerçekleşecek.

Tarih: 06 Kasım 2023 18:59:14

Vakıf Katılım

Nilüfer Belediyesi Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarına hız kesmeden devam ediyor. Nilüfer Kent Tiyatrosu, Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban tarafından tasarlanan ve yönetilen “yüz yıllık SÖZ” isimli canlı okuma performansı, Cumhuriyet döneminde yazılmış romanlardan seçilen 100 Romanın, Türkiye’nin tüm tiyatro okulları ve konservatuvarlarından davet edilen 100 tiyatro öğrencisi tarafından bir gün içinde, tek bir solukta okunmasıyla gerçekleşecek. Bu yüzüncü yıla özel tasarlanan etkileyici Performans, 12 Kasım Pazar günü Balat Atatürk Ormanı’nda NKT’ye ait Ormandaki Kulübe’de gerçekleşecek, Performans saat 13.00’de tüm romanların aynı anda okunması ile başlayacak. Bu uzun soluklu performansı deneyimlemek isteyen herkes,  başlangıç saatinden itibaren diledikleri zaman katılım gösterebilir.   

Performansın tasarımcısı Murat Daltaban tarafından oluşturulan 100 Romanlık seçki ile bir “yüz yıllık SÖZ” kütüphanesi oluşturuluyor. Bir araya getirilen 100 Romanlık seçkiden oluşan “yüz yıllık SÖZ” kütüphanesi, özellikle kadın yazarların sayısının fazla olmasıyla dikkat çekiyor. Cumhuriyetimizin 100.yılında, NKT bu kapsayıcı performans ile Türkiye'nin her yerindeki tiyatro okullarından 100 öğrenciyi buluşturuyor ve bir eserin parçası haline getiriyor. “yüz yıllık SÖZ” performansı içerisinde yer alan tüm tiyatro öğrencilerinin, yaklaşık 40 kişiden oluşan Nilüfer Kent Tiyatrosu performans yürütücü ekibinin ve izlemek için alanda bulunan seyircilerin o gün göstereceği yüksek kondisyon, direnç ve mücadelesine de bağlı olarak tüm kitapların tamamının okunması ile tamamlanacak.

Gençler eliyle, gelecek yüzyıla aktarılan bir emanet ve bir hediye niteliğinde olan “yüz yıllık SÖZ” performansı, 12 Kasım Pazar günü saat 13.00’de Balat Atatürk Ormanı’nda Ormandaki Kulübe’de başlayacak. Bu arşivlik deneyimi kaçırmak istemeyen bütün sanatseverler etkinliğe ücretsiz olarak katılabilir.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.