OKRX Zirvesi için geri sayım başladı


Değişen iş hayatında hedef ve sonuç odaklı yenilikçi çalışma felsefesi olan OKR’nin şirketlerin stratejilerine uyumlu hedef belirlemede önemi her geçen gün artıyor. 9 Mayıs’ta dördüncüsü düzenlenecek OKRX Zirvesi, bu yıl ‘Uyarlanabilir Hedefler: İş Hayatındaki Zorlukları Aşmak için OKR Yönetiminde Uzmanlaşmak’ ana temasında gerçekleşecek. Zirve’de şirketlerin doğru hedefleri nasıl belirleyeceği ve bu hedeflere nasıl odaklanacağı uzmanlar tarafından masaya yatırılacak.

Tarih: 04 Nisan 2024 11:48:19

Vakıf Katılım

Günümüzün iş dinamikleri hızla değişirken, şirketlerde iş yapış şekillerini dönüştürerek koşullara adapte olmak için yeni yollar arıyor. Bu yeni koşullarda şirketler için ‘gerçekten önemli olanı’ odakta tutarak hedef belirlemek, stratejilerini hayata geçirebilir kılmak ve ölçülebilir sonuçlarla takip etmek giderek daha önemli hale geliyor. OKR (Amaç ve Ölçümlenebilir Neticeler) alanında dünyaca ünlü Paul Niven, Cansel Sörgens, Peter Kerr, Carsten Ley, Elie Casamitjana, Ian Harvey, Jeff Gothelf, Daniel Montgomery, Omid Akhavan gibi isimler ve pek çok konuşmacı 9 Mayıs’ta dördüncüsü gerçekleşecek çevrimiçi zirvede yer alacak. Zirvede, şirketlerin üst düzey yöneticileri, strateji, pazarlama, insan ve kültür departmanı uzmanları, hedef belirleme ve belirsizlikler karşısında hedeflerinin nasıl uyarlanabileceğine ve OKR dönüşüm sürecine dair ilişkin bilgiler elde etme fırsatı edinecek.

Zirve’ye katılım her geçen yıl artıyor

Geçen yılki Zirve’yi 37 ülkeden 300’ün üzerinde katılımcının izlediğini bu yıl da ilginin yoğun olduğunu ifade eden Melon Kurucusu Sure Köse Ulutaş şunları söyledi: “4 yıldır OKR alanına ilgi duyanların en büyük buluşma ve paylaşım alanı olmak bizleri çok mutlu ediyor. Zirve’ye katılım her geçen yıl artıyor.  Belirsizliklerin hâkim olduğu bir dünyada iş yapmanın her geçen gün zorlaştığına bizzat şahit oluyoruz. OKR metodolojisini benimseyen şirketler, belirsizliklere karşı nasıl manevra yapacağını, uyumlanacağını ve buna göre hedefleri nasıl adapte edebileceğini öğreniyor. Bu da hızla değişen bir dünyada şirketlere uzun vadeli başarı elde etme gücü veriyor. Bu seneki OKRX Zirvesi’nde ise günümüzün dinamik iş ortamlarında hedef belirleme, uyum sağlama ve başarıya ulaşma inceliklerini birlikte keşfedeceğiz.”

“Şirketlerde çeviklik bugünün iş dünyasında olmazsa olmaz”

Çalışanların neye ihtiyacı olduğunun ve elindeki yöntemlerle nasıl hedefe ulaşılabileceklerinin OKR ile ortaya konulabildiğinin altını çizen Ulutaş, “OKR'ler ile liderlikten başlayarak, organizasyonun her seviyesindeki çalışan için hedeflerin belirlenmesi, ekipler arasında hedeflerin eşitlenmesi bütünsel bir stratejiyi ortaya çıkarıyor. OKR’nin sağladığı temel fayda ekiplerin hızlı bir şekilde ortak hedefte buluşmasıyla şirketlerin çevik yapı kazanması. Ayrıca her bir ekip üyesinin bireysel çabalarının, şirketin genel hedeflerine nasıl katkıda bulunduğunu anlamasını kolaylaştırıyor. Organizasyon içindeki engelleri kırarak sorun çözme konusunda daha birleşik yapı oluşmasını sağlıyor.  Böylelikle inovasyon ve iş birliği kültürü oluşuyor ya da var olan kültür OKR ile birlikte daha da zenginleşiyor” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.