Sönmez: "Kadınlar ve gençlerin ekonomiye katılımı arzu ettiğimiz seviyede değil"


Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Başkanı Süleyman Sönmez, ikiz dönüşüme vurgu yaptı. Sönmez, "Küresel rekabetçilikte gerek sektörel gerekse de iş gücü kapasitemiz açısından istediğimiz sıçramayı yapabilmemiz için ikiz dönüşüm kaldıracını daha etkili kullanmalıyız.” dedi.

Tarih: 03 Aralık 2023 12:33:01

Vakıf Katılım

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) desteğiyle bu yıl 15’incisi düzenlenen Rekabet Kongresi, “İkinci Yüzyılın Sektörleri” ana temasıyla gerçekleşti.

TÜRKONFED olarak iş dünyasına rehberlik etmeye devam ettiklerini belirten Sönmez, "İlk yüzyılımızın mirasçıları olarak ikinci yüzyılımızdaki sorumluluklarımızın da farkındayız. Önümüzdeki yüzyılda vereceğimiz mücadele ilk yüzyılımızdakinden daha kolay değildir. İş dünyasına rehberlik etmeye devam ediyoruz. TÜRKONFED olarak bizler Türkiye’nin ikinci yüzyılına yönelik ortak bir hayal kurduk. Yaşamda, eğitimde, kariyerde istihdamda ve ekonomide kadın erkek genç yaşlı farketmeksizin 81 ilimizin tamamında yaşayan insanlarımızın eşit fırsatlara sahip olduğu bu hayalimizi dijital dönüşüm yeşil dönmüşüm ve toplumsal dönüşüm olarak ifade ettiğimiz vizyonumuzla ülkemizin her köşesinde yaygınlaştırmaya çalışıyoruz." ifadelerine yer verdi.

TÜRKONFED, Başkanı Süleyman Sönmez, kadınların ve gençlerin ekonomiye katılımının beklenilen seviyede olmadığını söyledi.

Sözmez açıklamasında şunları kaydetti:

"Finansmana erişim anketimizin 3. Çeyrek sonuçlarında her 10 işletmeden 7’si finansmana erişimin genel olarak zorlaştığını söylerken yalnızca 3’ü geçmiş döneme göre değişmediğini söylüyor.  Dijital dönüşümü ve dijital ayak izimizi büyüterek yeşil dönüşüme karbon ayak izinimizi azaltarak toplumsal dönüşümüde fırsat eşiliği temelinde kadınların ve gençlerin ayak izlerinin güçlenmesiyle ulaşabiliriz."

 

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.