Takeda 242. yılını kutluyor


Merkezi Japonya'da bulunan, dünyanın en büyük 10 ilaç şirketinden biri olan Takeda, 242 yıldır yaşamı değiştiren tedaviler sunuyor.

Tarih: 14 Haziran 2023 17:19:03

Vakıf Katılım

Merkezi Japonya'da bulunan, dünyanın en büyük 10 ilaç şirketinden biri olan Takeda, 242 yıldır yaşamı değiştiren tedaviler sunuyor.

Chobei Takeda’nın Japonya’nın Osaka kentinde 1781 yılında doğal bitkisel ilaçlar satarak başlayan hikayesi Takeda’yı bugün dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden biri haline getirdi. Kendini, insanlara ve dünyaya daha sağlıklı, daha parlak bir gelecek sunmaya adayan Takeda; 80’den fazla ülkede 50 bini aşan çalışanıyla hastaların hayatlarında anlamlı farklar yaratmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Nadir Genetik Hastalıklar, Onkoloji, İmmünoloji, Hematoloji ve Gastroentereloji tedavi alanlarında yaşamı değiştiren tedaviler keşfetmeyi ve sunmayı hedefleyen Takeda, hastaların nadir ihtiyaçlarına odaklanıyor. Takeda; bilimin önderliğinde yenilikçi tedaviler geliştirmek ve hasta deneyimini iyileştirmek için 200’den fazla iş ortağı ile gerçekleştirdiği araştırmalar, veri ve teknoloji alanında yaptığı yatırımlar ile sağlık değer zincirinin gelişimine de katkı sağlıyor.

2009 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösterdiklerini belirten Takeda Türkiye Genel Müdürü Ömür Mangaloğlu, “Takeda’nın bir aile girişimi olarak başlayan serüveninin dünya çapında değer yaratan küresel bir kuruma dönüşmesinin en önemli sebeplerinden biri değerlerine sıkı sıkıya bağlı olması. Çeyrek asırdır bize rehberlik eden “Bütünlük, Dürüstlük, Adalet ve Azim” değerlerimiz ve karar alma önceliklerimiz - sırasıyla Hasta-Güven-İtibar-İş - ile hastaların hikayelerindeki karşılanmamış ihtiyaçlara odaklanırken, aynı zamanda kendi hikayelerimizi de geliştiriyoruz. Hastalara, çalışanlarımıza ve dünyaya olan bağlılığımızla, hastaların yaşam kalitelerini artırmak için köklü geçmişimizin sağladığı deneyimi inovasyon ile birleştirerek yenilikçi tedaviler geliştiriyoruz. Çalışanlarımız için olağanüstü bir deneyim yaratırken yer aldığımız toplumlara da değer katacak sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştiriyoruz. 200’ü aşkın çalışma arkadaşımızdan oluşan çevik ve dinamik ekibimizle globalde geliştirilen tedavileri Türkiye’de hastalarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Böylesine güçlü bir temele, zengin bir geçmişe ve değerlere dayalı bir organizasyonun parçası olmaktan gurur duyuyorum.” dedi.

Takeda Global Hakkında:

Takeda olarak, insanlar için daha sağlıklı, dünya için daha parlak bir gelecek sunmaya odaklanıyoruz. Gastroentereloji ve inflamasyon, nadir hastalıklar, plazma türevli tedaviler, onkoloji, nörobilim ve aşılar dahil olmak üzere temel terapötik iş alanlarımızda yaşamı değiştiren tedavileri keşfetmeyi ve sunmayı hedefliyoruz. İş ortaklarımızla birlikte, dinamik ve geniş kapsamlı araştırma programımız aracılığıyla hasta deneyimini iyileştirmeyi ve tedavi seçeneklerine yeni bir kapı açmayı amaçlıyoruz. Merkezi Japonya'da bulunan, “Bütünlük, Adalet, Dürüstlük ve Azim” değerlerimiz ışığında ilerleyen, Ar-Ge odaklı lider bir biyofarma şirketi olarak hastalara, çalışanlarımıza ve gezegene olan bağlılığımız bize rehberlik ediyor. Yaklaşık 80 ülkedeki ekibimiz, amacımız doğrultusunda çalışıyor ve iki yüzyıldan fazla bir süredir bizi biz yapan değerlerle ilerliyor.

Daha fazla bilgi almak için www.takeda.com.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.