TechOne VC, 2023 yılında 20 girişime yatırım yaptı


TechOne VC, 2023 yılında 20 girişime yatırım yaparak portföyündeki girişim sayısını 36'ya çıkardı. Yatırımcısı olduğu girişim sayısını 36’ya yükselten TechOne Venture Capital, sahip olduğu geniş ağ ve stratejik iş birliklerini girişimlere açarak girişimlerin globalleşme yolculuklarına katkı sağlıyor.

Tarih: 13 Şubat 2024 12:28:01

Vakıf Katılım

2023 yılında 20 girişime yatırım yapan TechOne VC, 14 devam yatırımı gerçekleştirerek yatırım yaptığı toplam girişim sayısını 36’ya çıkardı. Girişim dünyasında attığı yeni adımlarla dikkat çeken TechOne VC, yeni girişimlere olan desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda 2023 yılında 14’ü devam yatırımı olmak üzere 20 girişime yatırım yapan şirket, bugüne kadar yatırım yaptığı erken aşama girişim sayısını 36’ya yükseltti. Şu anda aktif olan 36 portföy şirketi 1600’den fazla kişiye istihdam sağlarken bu girişimlerin toplam cirolarının yüzde 93’ü ise global pazardan geliyor.

Geçtiğimiz yıl odak alanını Türkiye'den Orta ve Doğu Avrupa ile Baltık Ülkeleri’ne doğru genişleten ve küresel pazarlara açılma veya bulundukları ülkelerde pazar lideri olma potansiyeli yüksek olan girişimlere yatırım yapan TechOne VC, sahip olduğu geniş ağ ve stratejik iş birliklerini girişimlere açarak girişimlerin globalleşme yolculuklarına katkı sağlıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz dönemde TechOne VC’nin gerçekleştirdiği yatırımlara DFF, Goldman Sachs, Endeavor ve EBRD gibi sektörün önde gelen yatırım şirketleri katıldı.

Yatırım kararlarını alırken ESG (Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) kriterlerini dikkate alan TechOne VC, yatırım yaptıktan sonra belirlenen etki hedeflerinin izlenmesi tarafında da çalışmalara başlamış durumda. Mevcut portföy şirketlerine etki skorlamasını entegre ederek sürdürülebilirlik odağını geliştiren fonun yatırımlarının yüzde 60’ını 2X kriterlerine uygun cinsiyet dengesini gözeten yatırımlar oluşturuyor. Ek olarak, veri-odaklı risk sermayesi anlayışını benimseyen TechOne VC, büyük veri setlerini özel olarak geliştirdiği bir platform aracılığıyla işleyerek, potansiyel yatırımların değerlendirilmesinde daha objektif ve kapsamlı bir bakış açısı sunuyor.

TechOne VC Yönetici Ortağı Yiğit Arslan 2023 yılı yatırımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kurulduğumuz günden bu yana erken aşama girişimleri desteklemek adına yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Veri-odaklı yaklaşımımızla birlikte alanlarında geleceğin pazar lideri olma potansiyeli taşıyan girişimci takımlarla yatırım yaparak portföyümüzü genişletiyoruz. Geleceğin lider şirketlerini, işini tutkuyla yapan ve küresel vizyona sahip ekiplerin kuracağına inanıyoruz. TechOne VC olarak, girişimlere stratejik ve operasyonel anlamda değer katmaya devam edeceğiz. 2024 yılında yatırımcısı olduğumuz girişim sayısını 40’ın üzerine çıkarmak istiyoruz.” dedi. 

 

 

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.