Venue International 2023’te yaşam sahnesinde 15 milyon kişiyi ağırladı


İstiklal Caddesi ve Abdi İpekçi üzerinde dünya markalarına ev sahipliği yapan Venue International Kurucu Ortağı Kaan Namlıcı, yılın bitmesine kısa bir süre kala 2023 yılını değerlendirdi. Pandemi sonrası yaşanan caddeye güçlü dönüşün sürdürdüğünü belirten Namlıcı, Chanel, Zara, H&M, Starbucks, MAC ve Vakko gibi dünya markalarına ev sahipliği yapan Venue International’ın 2023 yılının ilk 10 ayında 15 milyon günlük ziyaretçi ağırladığını ifade etti.

Tarih: 21 Kasım 2023 11:19:57

Vakıf Katılım

Cadde perakendeciliği segmentinde Türkiye’nin en büyüğü Venue International, 2017 yılında Hollandalı Vastned Retail N.V.’nin portföyünü satın alarak Türkiye pazarına giriş yaptı. Bu alım ile birlikte İstiklal Caddesi’nin en büyük oyuncusu olan Venue, yeni yatırımlarla portföyünü büyütmeye devam ediyor. Kısa süre önce Abdi İpekçi Caddesi’nde Türkiye’nin en büyük Vakko mağazasını inşa eden ve Chanel için yeni bir mağaza geliştiren Venue, gayrimenkul sektörünün yeni nesil oyuncusu.

“Yaşam caddede güzel ve biz bunu daha da güzelleştiriyoruz”

Bugün itibarıyla cadde mağazacılığı portföylerinin 15.000 metrekareye ulaştığını ve bu alanda Türkiye’nin en büyük kurumsal yatırımcısı konumunda olduklarının altını çizen Venue International Kurucu Ortağı Kaan Namlıcı, “Dünya genelinde online alışveriş gelişiyor. Ancak biz Türkiye olarak alışverişi sosyal bir faaliyet olarak görüyoruz. Gezmeyi, görmeyi, açık havada alışveriş yapmayı, yemek yemeyi, dostlarımızla ya da ailemizle birlikte olmayı seviyoruz. İşte bu nedenle bugün İstanbul’un tüm önemli caddelerinde boş mağaza yok. Ne İstiklal’de ne Abdi İpekçi’de ne de Valikonağı’nda. Dünya caddelerinde de durum aynı. Sektör düzelme ve canlanma eğilimini sürdürüyor. 2023 yılının ilk 10 ayını değerlendirdiğimizde, Venue International yatırımı olan cadde mağazalarının 15 milyon kişi tarafından ziyaret edildiğini görüyoruz. Bu sayı İstanbul’un nüfusu ile neredeyse eş. Yıl sonunda 20 milyona yaklaşacağımızı öngörüyoruz” dedi. 

“Bizim işimiz caddelerimizin marka değerini yükseltmek”

“Cadde mağazacılığında dünyanın en iyi markalarını Türkiye’de ağırlıyoruz. Venue International olarak kendimizi Türkiye’nin marka elçisi gibi görüyoruz ve konumlandırıyoruz” diyerek sözlerine devam eden Kaan Namlıcı, “İşimiz sadece bina yatırımı yapmak değil. O binaları ihtiyaçlara uygun olarak hazırlamak, alt yapı yatırımlarını gerçekleştirmek, bazen tasarlamak, düzenli olarak bakımını sağlamak da bizim işimiz. Venue’nün mağazacılık portföyünün ağırlığını İstiklal Caddesi oluşturuyor. Hatta cadde üzerindeki global markaların pek çoğu, Venue International’ın kurumsal kiracısı. İstiklal Caddesi ile birlikte, Abdi İpekçi üzerinde önemli yatırımlarımız bulunuyor. Yatırımlarımız cadde perakendeciliği ile sınırlı değil. Nitelikli konut ve sıra dışı otel yatırımlarıyla başta İstanbul olmak üzere dünya metropollerinde yaşam sahneleri tasarlıyoruz. Başta Nişantaşı’nın en prestijli lokasyonu Abdi İpekçi Caddesi olmak üzere şehrin özel noktalarında butik yaşam alanları inşa ediyoruz” dedi. 

 “Vakko Hotel & Residence açıldı, sırada Türkiye’nin ilk Moxy Hotel’i var”

Turizmin alanında önemli iş birlikleri ve yatırımlara imza attıklarını kaydeden Venue International Kurucu Ortağı Kaan Namlıcı, “Ülkemizin turist sorunu yok. Nitelikli turist ihtiyacı var. Nitelikli turist ülkemize bireysel olarak daha fazla gelir bırakan kişi demek. Ancak sadece bu değil. Meslek sahibi, kendi alanında ülkesinde tanınan ve bilinen, algı gücü olan kişilere ihtiyacımız var. Çünkü bu insanlar döndüklerinde ülkemizi kendi çevrelerine doğru tanıtıyorlar. 

Bir Venue International yatırımı olan Vakko Hotel & Residence'ı Abdi İpekçi’nin kalbinde faaliyete geçirdik. Dünyadan önemli misafirleri ağırlamaya devam ediyoruz. Nişantaşı'na ve İstanbul'a değer katmayı sürdürüyoruz.

Sırada Beyoğlu Afrika Han’da yatırımına devam ettiğimiz, Türkiye’nin ilk Moxy Hotel’i var. Turizm alanında da yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.