Xi'den Liangzhu Forumu'na tebrik


Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün başlayan 1. Liangzhu Forumu’na bir tebrik mesajı gönderdi.

Tarih: 03 Aralık 2023 16:03:14

Vakıf Katılım

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün başlayan 1. Liangzhu Forumu’na bir tebrik mesajı gönderdi.

Xi, Çin ulusunun 5 bin yıllık medeniyet tarihinin maddi kanıtlarından biri olan Liangzhu Kalıntıları’nın dünyadaki medeniyet hazinelerinden biri olduğunu hatırlattı. Xi, uzun bir geçmişe dayanan insanlık tarihinde Çin medeniyetinin kendisine özgü yenilik ve icatlarıyla nesilden nesile aktarılan azim ve iradesiyle zirvelere ulaştığına işaret etti.

Xi Jinping, Çin uygarlığının açıklık, kapsayıcılık ve bütünleşme temelinde kendisini sürekli geliştirerek dünyadaki farklı medeniyetlerle etkileşim kurmak suretiyle kendisini beslemenin yanı sıra, dünyanın medeniyetler bahçesini zenginleştirdiğini dile getirdi.

Karşı tarafa saygı, zorluklarla birlikte mücadele ve uyum içinde bir arada yaşamanın insanlığın gelişmesinin doğru yolu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Xi, katılımcıları Liangzhu Forumu vesilesiyle Kuşak ve Yol ülkeleri arasındaki medeniyetler diyaloğunu geliştirmeye çağırdı.

Xi, katılımcılardan medeniyetler arasındaki iletişim ve etkileşimi güçlendirerek Küresel Medeniyet İnisiyatifi’ni yerine getirmelerini, eşitlik, paylaşım, diyalog ve kapsayıcılığa dayalı medeniyet konseptini yaygınlaştırmalarını beklediğine işaret etti. Xi, aynı zamanda farklı medeniyetler arasındaki uyumun hızlandırılması, medeniyetlerin birbirine destek vererek başarılara kavuşulması ve halklar arasındaki dostluğun derinleşmesi için çaba göstermesi gerektiğini kaydetti.

1. Liangzhu Forumu bugün Hangzhou kentinde başladı.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.