5-9 Şubat 2024 haftası tarım ürünleri piyasası


Tarım ürünlerinin işlem gördüğü Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Piyasasında işlem hacminde öne çıkan Arpa, Buğday ve Mısır ürünleri için fiyat gelişimi aşağıda verilmektedir.

Tarih: 12 Şubat 2024 12:20:19

Vakıf Katılım

Elektronik ürün senedi piyasası

Tarım ürünlerinin işlem gördüğü Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Piyasasında işlem hacminde öne çıkan Arpa, Buğday ve Mısır ürünleri için fiyat gelişimi aşağıda verilmektedir:

Buğday Ekmeklik: En çok işlemin gerçekleştiği "Buğday Ekmeklik Kırmızı Sert 2.Sınıf" ürünler; 5 Şubat Pazartesi 9,20 TL/kg'den açılmış ve ağırlıklı ortalama fiyatı 9,05 TL/kg, 9 Şubat Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 9,19 TL/kg olmuştur. Tüm Ekmeklik Buğday ürünlerinde haftalık işlem ortalaması ise 8,98 TL/kg olarak gerçekleşmiştir.

Buğday Makarnalık: En çok işlemin gerçekleştiği "Buğday Makarnalık Düşük Vasıflı" ürünler; 5 Şubat Pazartesi 9,20 TL/kg'den açılmış ve ağırlıklı ortalama fiyatı 10,28 TL/kg, 9 Şubat Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 9,22 TL/kg olmuştur. Tüm Makarnalık Buğday ürünlerinde haftalık işlem ortalaması ise 9,97 TL/kg olarak gerçekleşmiştir.

Mısır: Pazartesi 6,63 TL/kg'den açılan ve ağırlıklı ortalama fiyatı 6,61 TL/kg olan Mısır'ın Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 6,66 TL/kg olmuştur. Haftalık işlem ortalaması ise 6,67 TL/kg'den gerçekleşmiştir.

Arpa: Pazartesi 7,50 TL/kg'den açılan ve ağırlıklı ortalama fiyatı 7,32 TL/kg olan Arpa'nın Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 7,44 TL/kg olmuştur. Haftalık işlem ortalaması ise 7,35 TL/kg'den gerçekleşmiştir.

TÜRİB tarımsal ürün fiyat endeksleri

Başlangıç tarihi 1 Nisan 2021 ve başlangıç değeri 1000 olan fiyat endekslerinin haftalık gelişimi ve haftanın son iş günü itibariyle, son 1 yılda kaydettiği fiyat değişim oranları aşağıda verilmektedir:

 

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.